مقالات

فوم دیوار پوش ، محیط بازی کودکان

نحوه صحیح تربیت و رفتار با کودک از جمله اعتماد به نفس کودک، خلاقیت، استعداد و به طور کلی موارد تربیتی و پرورشی کودک مهم ترین اصلِ زندگی والدین است.برای اينكه کودک بتواند مراحل رشدی را با موفقيت و شادی سپری کند لازم است والدین از برنامه  هدفمند استفاده کنند و یکی از بهترین برنامه ها بازی و استفاده از تجهیزات خانه بازی مناسب است.امروزه تجهیزات مختلف و پر تنوعی از انواع تاتامی‌ها ،سرسره ها میز و صندلی‌ها،شن بازی و ماسه بازی و… در بازار یافت میشود که به معرفی تعدادی از آنها میپردازیم.تاتامی در اصفهان جزو وسایل مهم تجهیزات خانه بازی است و به دلیل وزن سبک میتوان به راحتی آن را جمع کرد و جابه جا کرد.یکی از خاصیت های تاتامی‌ها ضربه گیری فوق العاده این محصولات است که باعث میشود کودک ضربه نخورد و زخمی نشود.تاتامی در اصفهان تاتامی های مخصوص کودک را معرفی میکند که کاربرد آموزشی دارد و روی آنها حروف انگلیسی، حروف الفبا، اعداد و غیره هک شده است که علاوه بر ایجاد سرگرمی برای کودک، به یادگیری او کمک شایانی می کند.

یکی دیگر از محصولات شادی آور و مفید فوم دیوار پوش است. فوم دیوارپوش ها رنگ بندی شاد و متنوعی دارند که موجب شادی روحیه کودک دلبندتان می شود و به محیط بازی کودک به طرز شگفت انگیزی زیبایی میبخشد. اگر به دنبال ساخت محیطی برای بازی و سرگرمی و شادی کودک هستید فوم دیوارپوش یکی از محصولات الزامی است که باید تهیه کنید.ماسه بازی از آن دسته بازیهایی است که در مراکز آموزشی کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار میگیرد.با ماسه بازی کودک نیازهای حسی حرکتی کودک برآورده میشود و انرژی جمع شده درون کودک در مسیر درست تخلیه میشود و حس آرامش به کودک دست میدهد. از ماسه بازی گذشته با لمس شن بازی هم حس لامسه و حرکتی کودک تقویت شده و با درست کردن اشکال مختلف والدین به راحتی متوجه احساسات گیر افتاده درون کودک خود میشوند و همین امر باعث میشود که والدین نیازها و عواطف و احساسات کودک خود را بیشتر شناخته و به آن رسیدگی کنند.چه چیزی لذت بخش تر از این میتواند باشد که کودک یک استخر شن داشته باشد. استخر شن برای کمک به کودکان در یادگیری واژه های سبک و سنگین، خالی و پر ، مرطوب و خشک و… مورد استفاده قرار میگیرد و برای تقویت عضلات آنها و همچنین تمرکز و مهارت های حرکتی و تخیل کودک بسیار مفید واقع میشود.توپ استخری از دیگر نیازهای کودکان برای تخلیه انرژی است چرا که توپ وسیله ای فیکس و مورد علاقه کودکان است که هیچ وقت تکراری نمیشود.توپ استخری با کیفیتی بالا و رنگی تهیه میشود و کودک را به یک دنیای پر از هیجان و رنگارنگ و فانتزی میبرد. توپ استخری بسیار لطیف بوده و فاقد هرگونه مواد مضر و خطرناک برای پوست کودک می باشد.از دیگر لذت های کودکان بازی روی سطح شیبدار است که هیجان و نشاط خاصی به دنبال دارد.سرسره موزی وسیله ای بسیار شیک و با دوام با ترکیب رنگ جذاب است.یکی از کاربرد های جالب سرسره موزی میتواند این باشد که برای استخر توپ یا استخر شن ایجاد ورودی به داخل استخر استفاده شود و هیجان و نشاط و ذوق کودک را بر روی سطح شیبدار به سمت استخر شن یا توپ چندین برابر افزایش دهد.

یکی از پرطرفدارترین تجهیزات خانه بازی الاکلنگ ماهی است که دارای نشیمن و جای پای مناسب برای کودک است. آیا امکان دارد که کودک سواری بر روی یک ماهی تعادلی با حالت الاکلنگ را تجربه کند و شاد و هیجان زده نشود؟جنس الاکلنگ ماهی بسیار با دوام و محکم است و به راحتی قابل شستشو است و مناسب برای مهد کودک، خانه بازی، خانه و آپارتمان است.یکی از گزینه های مفید برای کودک بهانه گیر که حاضر به انجام تکالیف نیست صندلی نوجوان است.این وسیله برای کار با کامپیوتر یا انجام تکالیف بسیار مهم است و انجام این کارها را برای فرزند دلبندتان لذتبخش میکند.هر کودکی دوست دارد صندلی زیبایی مناسب قد و اندازه خودش داشته باشد و صندلی نوجوان این نیاز را برآورده میکند و همچنین از صدمات نشستن طولانی مدت جلوگیری میکند.میتوان صندلی نوجوان را با یک میز ست کرد و امکانات بیشتری برای کودک فراهم نمود.میز مستطیل استار گزینه ای بسیار مناسب و دلنشین است که رنگ و لعاب خاصش هر کودکی را جذب میکند.این وسیله ۴ تا ۶ نفره بسته به نوع و نیاز متغیر است. میز مستطیل استار مورد استقبال فراوانی قرار گرفته و رضایتمندی خاصی را به خریداران داده است.

از دیگر خصوصیات این محصول اینکه دارای پایه های جدا شونده است که در صورتی که به میز نیاز نداشتید می توانید پایه ها را جدا کنید و این امر نشان از این دارد که این میز فضای کمی را اشغال میکند.

نتیجه گیری :

تجهیزات خانه بازی همیشه نقش به سزایی در تربیت و رشد فکری و حرکتی و اجتماعی کودک دارند لذا با شناخت و تهیه این وسایل استعداد و خلاقیت کودک شکوفا میشود و کودک به طرز قابل قبولی به بار می‌آید خیلی خوب میتواند درست را از غلط تشخیص دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *