مقالات

مشاغل کودک:

مشاغل کودک:
مشاغل کودک و یا خانه مشاغل تداعی‌کننده یک آینده شغلی برای کودکان می باشد که به میل و دلخواه، کودکان میتوانند به شغل های مورد علاقه خود بپردازند. یک فضای کوچک از انواع شغل هایی که کودک در دنیای بزرگترها با آن مواجه می‌شود و به آنان علاقه نشان می‌دهد. در دنیای شغلی خود کودک با هم سن و سال های خود می‌تواند به بازی بپردازد و از بازی با هم سن و سال های خود لذت ببرد.
مشاغل کودک برای مکانهای خانه بازی ها و مهدکودک ها می تواند بسیار مناسب و عالی باشد چرا که ساعت‌ها به راحتی کودکان را همراه با آرامش و جدیت به بازی و سرگرمی مشغول میسازد و در کنار یکدیگر بازی می‌کنند، با شغل های گوناگون آشنا می‌شوند، جامعه پذیر می‌شوند و با پول‌های فرضی که در بازی با مشاغل کودک به دست می‌آورند حساب و کتاب و صرفه‌ جویی و دخل و خرج، حسابی دستشان می آید. با نظم و انضباط، صف و نوبت ها آشنا می شوند. درباره آینده و شغل مورد علاقه خودشان آگاهی پیدا می‌کنند در بحث‌ها، گفتگوها سوالها و لابلای این ها استعداد و علاقه و سلیقه کودکان شکوفا می‌شود.
مشاغل کودک باعث می شود تا شما کودکان را از بازی‌های کامپیوتری به سوی بازی های پرتحرک و فعال سوق دهید که در سلامت کودکان شما تأثیر بسزایی دارد.
مشاغل کودک شامل مشاغل کودک میز ابزار مناسب کودکان کنجکاو می باشد که حسابی به ابزار و وسایل مکانیکی علاقه نشان می دهند. و تمامی وسایل، نظیر انبردستی پیچ گوشتی و غیره بر روی آن چیده شده‌اند و کودک با کار کردن با این وسایل با کاربرد هر یک آشنایی پیدا می‌کند. میز ابزار کاملاً بی خطر میباشد، ابزارات آن از جنس پلاستیک ساخته شده اند تا حین استفاده کودک دچار آسیب‌دیدگی نشود.
مشاغل کودک میوه فروشی با این وسیله کودک با شیوه خرید کردن آشنا می شود شاید برایتان جالب باشد که خرید کردن هم یک جور مهارت می‌خواهد. و حین خرید کودک مهارت های کلامی را یاد گرفته و با افراد گوناگون در تعامل قرار می گیرد. وجود میوه های رنگی که از جنس پلاستیک نیز می باشند بسیار جذاب بوده و کودک هرچقدر که دوست داشته باشد می‌تواند از آن استفاده نماید و خراب نمی شوند.
مشاغل کودک دیگر نظیر: گلفروشی، دندانپزشکی، نانوایی،سوپر مارکت، پمپ بنزین سوپر و …. .وسایل دیگر در کنار مشاغل کودک در مکان خود بچینید و مکان خود را به کلی عوض کنید و حسابی شور و هیجان به آن ببخشید و کودکان را جذب مکان خود کنید. وسایلی چون سرسره 7 پله فرینا که از وسایل های بسیار جذاب می باشد و جنس آن از پلی اتیلن بوده و عمر خوبی هم دارد. کنار آن یک حلقه بسکتبال قرار داده شده است تا کودک بیشتر به تکاپو واداشته شود. تونل هزار پا جزء بازی های دوست داشتنی به شمار می‌آید که جذابیت خاص خود را دارد و معمولا کودکان برای قایم شدن و رد شدن از مکان های پر پیچ و خم دوست دارند از آن استفاده نمایند. استفاده از این وسیله باعث می‌شود تا ترس کوچولوها از تاریکی بریزد.
وجود عروسک خرس اسباب بازی بزرگ نیز در کنار مشاغل کودک می تواند زیبایی خاصی به مکان شما ببخشد. وجود یک میز دو کاره پلی اتیلن بسیار کاربردی می باشد. یک میز منحصر به فرد که 4 کودک هم زمان می‌توانند از آن استفاده نمایند و زمانی که آن را برعکس می کنید تبدیل به الاکلنگ می‌شود که صندلی‌های آن دارای پشتی بوده و از استاندارهای لازم برخوردار است.
خلاصه :
مشاغل کودک تداعی‌کننده دنیای کوچکی از شغل های آینده کودکان می باشد که تاثیرات مثبت فراوانی بر روی کودکان می گذارد و استعدادهای آنان را شکوفا می سازد. و طی بحث کردن ها خرید و فروش کردن با دنیای بزرگترها بیشتر آشنا شده و جامعه پذیر می شوند.
مشاغل کودک شامل: میز ابزار، گل فروشی، میوه فروشی، دندانپزشکی، نانوایی، کافه کاپ کیک و پمپ بنزین و…. می باشد.
تمام این وسایل را می توانید از فروشگاه درنا توی تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *