مقالات

لگو فله ای

لگو فله ای:
لگو فله ای،یکی از وسیله های محبوب برای بازی کودکان که در مهد کودک و خانه بازی همچنین در منازل کاربرد فراوانی برای کودکان و سرگرم کردنشان دارد.
لگو فله ای با رنگهای گوناگون و شاد جهت استفاده کودکان و ابعاد مختلف، استفاده از آن را برای کودکان در هر رده سنی موثر کرده است.در هنگام خرید لگو فله ای باید به سن کودک خود توجه داشته باشیم برای مثال اگر کودک ما زیر ۳ سال دارد بهتر است از لگو فله ای با ابعاد بزرگ و تعداد محدود استفاده کنیم چرا که کودک از بازی با آن دل زده و یا خسته نمی شود و همچنین از بلعیده شدن لگو توسط کودک جلو گیری به عمل می آید. چرا که کودکان دوست دارند هرچیزی که به دستشان می دهیم داخل دهان بگذارند و ببلعند.بنا بر این لگو با ابعاد بزرگ مانع از بلعیده شدن توسط کودک می شود و از امنیت بهتری بر خوردار است و شما با خیال آسوده می توانید لگوفله ای را در دسترس کودک خود قرار دهید.
لگو فله ای را هنگامی که در اختیار کودک خود قرار می دهید سعی کنید نظاره گر آن باشید و بگذارید با درگیر کردن ذهن خود و خلاقیت و قوه تخیل هر آنچه در ذهن دارد را بسازد. در ساخت لگوفله ای کودک دخالت نکنید و با نظرات خود به آن سمت و سو ندهید. اگر کودک از شما سوالی و یا نظر خاست، سعی کنید با پرسیدن سوال ذهن آن را بیشتر درگیر کنید و با کمک خودش راه حل هایی برای درست کردن پیدا کنید.
لگو فله ای که هر کیلو آن ۳۰ تا ۳۵ عدد را شامل می‌شود، مهارت اجتماعی و خلاقیت کودکان را به طور قابل ملاحظه‌ای بالا می‌برد همچنین تاثیر بسیار زیادی بر روی همکاری کودکان با یکدیگر و خود کنترلی، مهارت اجتماعی و خلاقیت آنان دارد. آموزش هایی جهت برخورداری مهارت های اجتماعی در دوره کودکی بسیار تاثیر گذار در زندگی آینده آنان است و ثمره موفقیت آنان جهت برخورداری از موقعیت‌های اجتماعی ارتباطات ثمربخش جهت داشتن عملکرد موفق ضروری است. بنابراین بر تأثیر لگو فله ای جهت یک موقعیت اجتماعی مفید در آینده برای کودکان می‌توان تاکید کرد.
لگو فله ای که معمولاً از جنس پلاستیک ساخته می‌شود، می‌تواند ساعت‌ها کودک را به خود درگیر کند و در کنار این موضوع که کودکان جنب و جوش و حرکت و بازی و سرو صدا کردن را دوست دارند کار در آرامش را با لگو فله ای یاد می‌گیرند و در آرامش به ساخت لگو فله ای های خود می‌پردازند.
لگو فله ای کودکان را کنار هم به ساخت و ساز مشغول می‌کند و مهارت آنان را با کار گروهی و مشارکت با یکدیگرتقویت می نماید. ساخت لگو فله ای آسان بوده و کودک با قرار دادن تکه های لگو فله ای و متصل کردن آن به یکدیگر شکل مورد نظر خود را می سازد. می توان برای استفاده بهتر کودک از اسباب بازی های فکری و کار دستی ها و نقاشی کشیدن آن صندلی استار و میز استار در کنار آن استفاده کرد تا کودک بر روی آن بنشیند و به ساخت لگو فله ای و یا دیگر بازی های کودکانه بپردازد.
لگو فله ای هیچگاه حالت تکراری برای کودکان پیدا نمی کند چرا که می‌توان آنها را بار ها و بارها خراب کرد و از نو ساخت و به هر شکل که در تخیل و ذهنیت کودک است در آورد. به همین دلیل است که لگو فله ای بین کودکان بسیار پرطرفدار بوده و هر بار می‌توانند چیزهایی تازه تر و بهتر از قبل را ساخته و از آن لذت ببرند و ذوق کنند.
لگو فله ای حین ساختن می‌تواند نکات آموزشی را هم به کودکان به آرامی یاد بدهد. مثل نام رنگ ها که شما از کودک بخواهید لوگو هایی با رنگ زرد را در یک ستون یا غیره یکجا بچیند و کم کم با کلمات بالا کنار زیر پهلو و غیره آشنا شود. همچنین با اشکال هندسی نیز آشنا می شوند.
لگو فله ای زمینه‌ی هماهنگی دست ها و چشم ها را فراهم می‌کند و همه کودکان به تناسب سن و هوش می توانند از آن استفاده کنند. در انتخاب رنگ لگو فله‌ای کودکان بیشتر قرمز،صورتی،نارنجی را می‌پسندند.در کل به رنگ های زنده تر گویش بیشتری دارند.هنگامی که بزرگتر می شوند رنگ های گروه آبی، گرم،و تند استفاده می‌کنند.
خلاصه:لگو فله ای یک وسیله ایمن جذاب جهت بازی کودکان است که به سادگی با چیدن تکه های لگو فله ای و نصب آن بر روی هم به اشکال مختلف در می‌آیند.لگو فله ای که بسته یک کیلویی آن شامل ۳۰ تا ۳۵ عدد می باشد و از جنس پلاستیک ساخته شده است با رنگ های گوناگون شاد و ابعاد مختلف جهت بازی کودکان با رده سنی مختلف می باشد. در استفاده لگو فله ای باید به سن کودک توجه لازم را داشته باشیم مثلاً برای کودکان زیر دو سال بهتر است از لگوهای محدودتر با ابعاد بزرگتر استفاده کرد تا از بلعیده شدن آن توسط کودک جلوگیری به عمل آید. لگوفله ای جهت هماهنگی دست ها و چشم ها و تقویت روابط اجتماعی و سرگرم کردن بچه ها در سکوت و آرامش گزینه بسیار مناسبی می باشد.

اگر می خواهید در باره این محصول بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید

 

اگر می خواهید در باره این محصول بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *