مقالات

لگو فله ای:

لگو فله ای:
سرگرم کردن کودکان به بازی و هم زمان پرداختن به امر آموزش و یادگیری مسئله‌ای است که بسیاری از والدین بر روی آن حساسیت خاص نشان می‌دهند و دوست دارند فرزندشان حین بازی کردن به آموزش و یادگیری نیز بپردازند و بین اسباب بازی های گوناگون به دنبال چنین اسباب‌بازی‌های متنوعی بگردند و با حساسیت خاص خود بازی کودک را انتخاب می نمایند.
لگو فله ای یکی از انواع بازی های سرگرم کننده، آموزنده و فکری می باشد که در رشد و نمو ذهنی و عقلی کودک تاثیرات مثبت وخوبی به جای می‌گذارد و با رنگ بندی شاد و متنوع مورد علاقه بسیاری از کودکان می باشد که از جذابیت خاصی هم برخوردار است چرا که کودک می‌تواند بارها و بارها به میل و سلیقه خود آن را بچیند، و خراب کند و به هر شکل و هر مدل رنگی که دوست دارد دوباره از نو با شکل متفاوت دیگری بسازد و حسابی سرگرم شود. جنس آن پلاستیک مرغوب می باشد که عمر بسیار طولانی دارد و به راحتی خراب نمی شود و شما می توانید آن را بشویید، مانند روز اول در می آیدو به راحتی هم خشک نمایید. lego برگرفته از کلمه godt leg به معنی خوب بازی کردن است.
لگو فله ای شامل قطعات کوچک می باشد که به راحتی آن را می‌توانید به هم متصل کرده و شکل های فراوانی با آنها بسازید. مدل های فراوانی که کودک در ذهن و تخیلش با آن سر و کار دارد، و افکارو ایده هایش را بر روی این قطعه های پلاستیکی سوار کند. مدلهایی نظیر خانه، پل، قطار، کشتی و یا ماشین می باشند.
لگو فله ای یک بازی فکری جذاب است که برای هر گروه سنی و حتی بزرگترها هم شما می توانید آن را استفاده نمایید اما توجه داشته باشید برای کودکان کمتر از یکسال بهتر است از قطعات بزرگتر استفاده نمایید چرا که کودک در این سن همه چیز را از راه دهان اول می‌شناسند و هر چیزی که به دستشان می دهید اول در دهان خود می‌گذارند. بنابراین با استفاده از قطعات بزرگتر و محدود نه تنها از بلعیده شدن آن توسط کودک جلوگیری به عمل می آید بلکه باعث می‌شود کودک دل زده نشود و زود از آن خسته نشود همچنین برای بزرگترها پیشنهاد می کنیم لگو هایی را در ابعاد ریزتر خریداری نمایید. هر چه سن فرزندشما بالاتر باشد از قطعات ریز تر و پیچیده تر استفاده نمایید تا کودک نه تنها از آن خسته نشود بلکه ترغیب شود برای درست کردن شکل ها و طرح های جدیدتر.
لگو فله ای در ابعاد ریز باعث می شود ظرافت و زیبایی و ساخت و ساز کودک زیبا تر شود. اجازه دهید تا کودک حین بازی آزادانه هر چیز که می‌خواهد را بر روی این لگوهای فله ای اجرا کند و به آنها نظرها و پیشنهادهای خود را تحمیل نکنید اما به آنها حین ساختن لگو توجه کنید و نشان دهید که از کارشان لذت می برید و دوست دارید این کار باعث می‌شود تا ذهن کودک پرورش پیدا کند و قدرت ذهنی، تخیلی او تقویت شود و با کلمات فراوانی مثل رنگ ها، زیر، رو، کنار، بالا، قطار، ماشین، پله، خانه و غیره آشنا شود و یاد بگیرد.
لگو فله ای را در کنار دیگر وسایل بازی استفاده نمایید تا کودک از خستگی و یکنواختی بیرون بیاید.وسایلی نظیر میز و صندلی استار تا کودک بر روی آن به بازی لگو فله ای بپردازند و یا نقاشی بکشد و هر فعالیت دیگری که دارد را انجام دهد. این صندلی مخصوص کودک ساخته شده است و از استانداردهای لازم برخوردار می‌باشد. کودک با ساعت ها نشستن بر روی آن خسته نمی شود. سرسره موزی و یا سرسره 7 پله فرینا از دیگر بازی های هیجانی و پرطرفدار بین کودکان می باشد که حسابی کودکان را دور خود جمع می‌کند و به فعالیت وا می‌دارد. این سرسره ها از جنس پلی اتیلن می باشند که عمر خوبی داشته و به راحتی شسته می شوند. همچنین از عمر بالایی هم برخوردار می‌باشند.
خلاصه:

لگو فله ای یکی از بازی های فکری سرگرم کننده می باشد که در تقویت قدرت ذهنی، فکری و تخیلی فرزندان شما تاثیرات فراوانی می‌گذارد و کودک می‌تواند هر چیزی که در تخیل و فکرش هست را بر روی این لگو ها پیاده کند. جنس آن از پلاستیک بوده و قابل شستشو نیز هستند و عمر بالایی دارند و سال‌ها می‌توانید از آن استفاده کنید. در انتخاب لگو فله ای حتماً به سن کودک توجه نمایید. برای مثال برای کودکان زیر یک سال از قطعات کوچک و محدود لگو فله ای استفاده کنید تا مانع خستگی و بلعیده شدن آن توسط کودک شوید و برعکس.
با این قطعات پلاستیکی کودک می تواند بارها و بارها شکل های مختلفی نظیر کشتی، ماشین، قطار، پله، خانه و غیره درست کرده و مجدداً خراب کند و از نو با قطعات پلاستیکی خود شکل‌های جدیدی را درست کند

 

 

اگر می خواهید در باره این محصول بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *