مقالات

لگوها

لگو های بازی و سرگرمی از آن دسته بازی هایی محسوب می‌شوند که به سادگی هر فرد را به طرف خود جذب و سرگرم می‌کند این سرگرمی از جهات مختلف برای رشد فکری کودک از جمله دیدگاه های سه بعدی با آشنایی با اشکال هندسه و تفکرات و آشنایی با رنگ ها و غیره کودکان را به خود جذب می‌کنند لگوها که معمولاً از جنس پلاستیک ساخته می شوند با رنگهای روشن که در روحیه کودکان و هر بیننده ای نیز می تواند تاثیر مثبت بگذارند.

 کودکان از بازی با لگو به سادگی خسته نمی شوند چرا که می‌توانند بارها و بارها آنها را خراب و از نو بسازند و به اشکال بسیار مختلفی تبدیل کنند.در اوایل ممکن است کودکان بدون ایده لگوها را روی یکدیگر بچینند، و هدفی برای ساخت آن نداشته باشند اما به مرور یاد گرفته و کم کم شکل های مختلفی را خلق می کنند.

لگو ها علاوه بر سرگرم کردن و بازی، اطلاعات غیر کلامی را برای دست یابی در بسیاری از زمینه ها  مانند علم ، فناوری، مهندسی، ریاضی، نیز پرورش می دهند. همچنین برای انتخاب لگو  سن کودک نیز باید مورد توجه قرار گیرد برای مثال کودکی که دو سال دارد باید تعداد محدودی لگو در اختیارش قرار داد و همینطور اندازه این لگو ها بزرگتر باشد تا کودک به سادگی از آن خسته و سردرگم نشود.

لگو ها از معدود بازی های جذاب هست که به سادگی در ذهن می‌ماند و خاطره سازی و مدل های به یاد ماندنی خوبی برای افراد بسیاری نیز بوده است.

لگو ذهن کودکان را به خلاقیت سوق داده و حتی می تواند در زندگی و شغل و حرفه آینده آنان نیز تاثیرگذار باشد کودکان با درست کردن اشکال مختلف و ساختمان و خراب کردن و از نو درست کردن به ذهن خلاق تر دست می‌یابند و همینطور با کلمات جدیدتر نیز آشنا می شوند مانند: بالا پهلو کنار زیر و آشنایی زود تر با رنگ ها مثل زرد صورتی نارنجی و قرمز.همچنین کودکانی که از این لگو های اسباب بازی استفاده کرده اند نسبت به کودکانی که این اسباب بازی ها را در اختیار نداشته اند عملکرد بهتری را از خود نشان می دهند.

لگو تصورات و تخیلات کودک را پرورش داده و آن هارا به مرحله ضحور می رساند.

لگو ها به سادگی می توانند ساعت ها بچه ها را دور هم جمع کرده و آنها را با کارهای مشارکتی گروهی و ایده‌پردازی آشنا کرده و مهارتها را در آنان تقویت نمایند.

به طور کلی اگر بخواهیم کودکان ما ساعت ها زمان خود را به یک سرگرمی مفید و تاثیر گذار از جهات رشد فکری ذهنی و مشارکتی ایده پردازی و کار گروهی بگذرانند لگو می‌تواند گزینه مفید برای انتخاب ما باشد.

اگر میخواهید درباره مشخصات و خرید این محصول بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید

اگر میخواهید درباره لگو فله ای و تنوع رنگ بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید

اگر میخواهید درباره لگو بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *