مقالات

لگو

لگو خانه سازی نوعی آجر برای بازی کودکان میباشد که کودک با آن بر اساس سلایق و تخیلات خود خانه یا اشکال متنوعی را میسازد.
لگو اسباب بازی ساخته شده از پلاستیک با کیفیت(abs) است که برای اولین بار توسط گروه لگو در کشور دانمارک تولید شد و با گذشت زمان با ابعاد و اشکال گوناگونی جز جدایی ناپذیر از محصولات بازی کودکان شد.
طریقه ی بازی با لگو اینگونه است که کودک آجرهای لگو را به یکدیگر متصل کرده و با آن اشکالی را که در ذهن خود تداعی میکند را میسازد و با خراب کردن وساخت مجدد سازه مجدد مشغول بازی و خلاقیت میشود . این قطعات به راحتی روی هم سوار شده و به راحتی نیز از هم جدا میشوند چرا که قطعات لگو با دقت بسیار بالا و با درصد خطایی بسیار ناچیز(در حد میکرومتر) تولید میشود . به طورمثال اگر که در مهد کودکی مقدار لگو نسبت به تعداد کودکان کم بود میتوانند سایز لگویی را که چندین سال پیش جهت مهد خرید کرده اند با توجه به سایزش مجدد همان سایز را خرید کرده و به سبد لگوی مهد اضافه کنند ، این بازی از اهمیت و جذابیت خاصی برای کودک برخوردار است چرا که کودک به راحتی از این بازی خسته نمیشود و با توجه به تنوع در ساخت و چیدمان اشکال ، برای کودک تکراری نیست. لگو بر طبق سن و توانایی کودکان در چندین سایز و مدل ساخته وعرضه میشود و باید دقت داشته باشیم که هنگام انتخاب ، سن و توانایی های کودک را در نظر گرفته و لگوی مناسب سن کودک را انتخاب کنیم و در اختیارش قرار دهیم . این بازی در برخی کشورها نظیر آلمان رده اول فروش در اسباب بازی را ازآن خود کرده ، زیرا در رشد خلاقیت و توانایی های ذهن کودک بسیار موثر بوده و به اثبات نیز رسیده است.درناتوی لگو خانه سازی را در چندین سایز،مدل و بسته بندی وحتی به صورت لگوفله ای در اختیار شما قرار داده تا بتوانید بر حسب سن کودک بهترین مدل را انتخاب و خرید نمایید.
لگو فله ای را میتوان در یک سبد یا صندوق پلاستیکی قرار داد تا کودک زمانی از اوقات فراغت خود را با آن مشغول بوده و از سرگرمی با این آجر خانه سازی پلاستیکی نهایت لذت را ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *