مقالات

چک لیست لوازم مهد کودک :

[vc_row][vc_column][vc_column_text] لوازم مهد کودک :
رشد کودکان از لحاظ ذهنی، فکری ،جسمی، قدرت عضلانی، برای اکثریت والدین بسیار مهم و دغدغه آفرین می باشد از این رو فرزند دلبند خود را به مراکز آموزشی و مهد کودک و خانه بازی ها می‌سپارند تا خیال شان تا حدودی راحت شود و رشد کودک دلبند خود را به بهترین شکل به تماشا بنشینند. از آنجا که مهد کودک خانه دوم کودکان به شمار می‌آید بنابراین توجه به فضای بازی و فعالیت کودکان و مکانی دلچسب برای کودکان بسیار پر اهمیت به حساب می‌آید در این نوشته ما سعی می‌کنیم به آن دسته از چک لیست هایی اشاره کنیم که شما برای مهد کودک خود حتما به آن نیاز پیدا می کنید.
لوازم مهد کودک انتخابی حساس داشته و باعث جذب کودکان به مکان شما می شود. تاتامی در اصفهان:
در وهله اول به معرفی یک کفپوش ایده آل و بسیار پرطرفدار بین تمامی مراکز آموزشی می‌پردازیم.تاتامی در اصفهان یک کفپوش نرم با رنگ بندی های شاد و زنده می باشد که در سایز های مختلف تولید می‌شود و ضخامت های آن 10،15،20،25،30،35،40،45،50 می‌باشد که ضخامت 20 آن برای مهد کودک می‌تواند مناسب باشد.به سادگی شسته می‌شود و خیلی سریع هم خشک می‌شود.گوشه های آن که به صورت پازل می باشند به سادگی در هم قفل شده و نصب آن راحت است.
قفسه:
قفسه‌ها‌ یا همان کمد ها به نظم و انضباط مهد کودک شما می‌افزاید. هر یک از این قفسه ها به یک کودک اختصاص می‌یابد که با مرتب کردن وسایل و یا تغذیه خود در آن با نظم و انظبات برای مرتب بودن محیط عادت می‌کنند.
تاب و سرسره:
تاب و سرسره ها انواع و اقسام مختلف دارند که هر یک جذابیت زیبایی و طراحی منحصر به فرد خود را دارد و برای مهد کودک شما با اطمینان می توان گفت ضروری به شمار می‌آید. تاب و سرسره طرح سنجاب یکی از این مدل ها می باشد که هم یک سرسره و هم یک تاب چسبیده به هم هستند و زیبایی خاصی دارند. سرسره کارینا و یا سرسره موزی، سرسره سه پله باران از شکلهای سرسره در بازار هستند که از مقاومت خوبی هم برخوردارند.
چرخ و فلک زرافه:
واقعا می‌توان گفت یک بازی پر از هیجان و لذت بخش است که وجودش را برای مکان شما پیشنهاد می کنیم.
چرخ و فلک زرافه ۴تا تاب دارد که بر روی یک صفحه قرار گرفته اند و هر یک از صندلی های آنها دارای کمربند می باشد. به صورت دستی می‌چرخد و اگر ثابت باشد می‌توان از آن به عنوان تاب استفاده کرد.
ترامپولین:
یک صفحه فنری می باشد که کودکان بر روی آن به پریدن می‌پردازند و تحرک و فعالیت آنان را بالا میبرد.
الاکلنگ: کودکان علاقه زیادی به این وسیله بازی نشان می‌دهند. وجود الاکلنگ برای مکان شما اهمیت زیادی دارد. البته هنگام خرید آن توجه زیادی به استاندارد های وسیله داشته باشید، که از استانداردهای لازم برخوردار باشد.
صندلی و میز استار:
لازم یک مکان که با کودکان سر و کار دارد می‌باشد چرا که زمانی نیاز است تا کودک به استراحت بپردازد و یا مشغول خوردن صبحانه یا عصرانه خود شود، یا به کار دستی های خود مشغول شود و با نقاشی کشیدن سرگرم شود.صندلی استار که طراحی شده برای کودکان می باشد می تواند گزینه مناسبی به شمار بیاید که از استانداردهای لازم و خوبی برخوردار است. جنس آن از پلاستیک فشرده می باشد و قابل شستشو نیز هست .
چمن مصنوعی:
برای حیاط مهد کودک شما بسیار مناسب می باشد و فضای شادی را ایجاد میکند. آب،باران و برف باعث از بین رفتن چمن مصنوعی نمی‌شود و طراحی شده برای فضای باز است.
عروسک خرس:
زیبایی و جذابیت زیادی را برای کودکان به دنبال دارد و معمولاً کودکان علاقه خاصی به این عروسک نشان می دهند. شما یک خرس با شکل، سایز و رنگ های متفاوت می توانید برای مهدکودک خود سفارش دهید و دکور خود را با آن زیبا کنید.
سرسره:

شما با خرید چند تا سرسره و چیدن آن در حیاط مهد کودک خود بر روی چمن مصنوعی امکان بازی در فضای باز را هم فراهم می نمایید. سرسره در طرح‌های زیادی عرضه می‌شود از جمله سرسره موزی، سرسره کارینا، سرسره سه پله باران.
کجاوه دونفره زرافه:
بازی جالبی برای کوچولوهای هم وزن می باشد. بر روی کجاوه دونفره زرافه همزمان دو تا کودک می‌توانند به بازی مشغول شوند.
دیوارپوش:
برای پوشاندن ستون ها و دیواره های مکان شما ضروری می‌باشد و شما برای مکان خود حتماً به آن نیاز دارید. این دیوارپوش ها که با سلیقه و رنگ دلخواه شما انتخاب می شود می‌تواند آموزشی هم باشد. مثل وجود شخصیت های کارتون بر روی آن، اعداد و حروف ها، شکل های میوه و حیوانات که کودکان با نگاه کردن به آنان سعی بر یادگیری و فهمیدن آن شکل ها می کنند.
استخر توپ:
استخر توپ بسیار هیجانی و لذت بخش برای کودکان هست.اگر در مهد کودک خود استخر توپ نداشته باشید به آسانی از دور رقابت عقب خواهید ماند. استخر توپ با توپ های رنگی فضای بازی لذت بخش برای کودکان است که شما می توانید از آن به صورت آموزشی استفاده کنید و مفاهیم را ساده تر به کودکان بیاموزید مثل اینکه یک حروف را بر روی توپ ها بکشید و از کودک بخواهید بین تمامی توپ ها آن را پیدا کند.
تونل هزارپا:
برای کودکان بسیار دوست داشتنی می باشد و کودکان با قرار گرفتن در درون این تونل ترسشان از تاریکی می ریزد.
خانه سازی:
بچه ها معمولاً از ساخت چیزی که شبیه به ابزار و وسایل استفاده بزرگترهامی باشد لذت فراوانی می برند از جمله ساخت یک خانه کوچک خیالی. وسایل خانه سازی با رنگ بندی های شاد و متنوع می تواند کودکان را در مهد کودک شما بسیار سرگرم کند.
وسایل بازی فکری:
وجود این وسیله برای مهد کودک شما نیاز است چرا که به شکوفایی، رشد‌‌ ذهن و فکر کودکان می‌انجامد و باعث می‌شود کودکان لحظاتی در سکوت و آرامش به بازی بپردازند و مشغول شوند که این امر آنان را به آرامش و سکوت در لحظاتی سوق می‌دهد.
خلاصه:
از آنجا که مهد کودک خانه دوم کودکان به حساب می‌آید و والدین حساسیت خاصی بر روی این مکان نشان می‌دهند همچنین کودک بیشتر جذب بازی‌ها و سرگرمی‌های مکان شما می‌شود، بنابراین ما در این نوشته شما را با وسایلی که در مهد کودک خود حتماً به آن نیاز پیدا می کنید آشنا کردیم. از جمله تاتامی در اصفهان که یکی از کف پوش های آموزشی برای کف محیط شما میباشد. تونل هزارپا، سرسره موزی، سرسره کارینا، سرسره سه پله باران،کجاوه دونفره زرافه که طراحی شده برای کوچولوهای هم وزن می باشد و الاکلنگ، چرخ و فلک زرافه،عروسک خرس که برای دکور محیط شما لازم است،چمن مصنوعی که برای حیاط مهد کودک شما گزینه مناسبی به شمار می‌رود، دیوارپوش های رنگی با طراحی های خاص و جذاب، وسایل خانه بازی، وسایل بازی فکری، استخر توپ با توپ های رنگی فراوان. اگر می‌خواهید محیط جذاب و دوست داشتنی داشته باشید وسایلی که معرفی شد را حتماً در چک لیست خود بگنجانید.

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *