مقالات

سرسره موزی در مهد کودک و خانه بازی

سرسره موزی وسیله ی بازی جدا نشدنی از محیط مهد یا خانه بازی میباشد که دلیل آن هم طراحی جذاب ، تحمل وزن و استحکام بالا میباشد.
طراحی این سرسره به گونه ای میباشد که دارای نردبان (پله سرسره) با فاصله پله ی ایمن و استاندارد متشکل از ۴ پله و به صورت یک تکه میباشد که این موضوع سبب راحتی کودک برای صعود به روی سرسره و مهم تر به دلیل قالب یک تکه تحمل وزن بالا(تا۸۰کیلوگرم) میباشد .
سرسره موزی دارای کفی یک تکه با لبه ی ایمن نیز میباشد که وقتی کودک به پایین این سرسره محکم سُر خورد احتمال افتادن یا خارج شدن کودک از روی سرسره به خاطر لبه ی بلند و کفی یک تکه به صفر میرسد که به همین دلیل نیز میتوان در کنار استخر توپ خرسی یا تونل هزارپا استفاده کرد .
در مجموع اگر بخواهیم بیان کنیم این سرسره از دو قسمت پله و کفی یک تکه از جنس پلی اتیلن تشکیل شده که با دو اهرم بازویی شکل بر روی هم مهار میشوند .
سرسره موزی برای مونتاژ به ابزار خاصی نیاز ندارد و برای نصب فقط به یک پیچ گوشتی نیاز است که برای این امر نیز میتوانیم دو عدد بست کناری پله سرسره را باز کنیم کفی سرسره را با پله جفت کنیم ، پیچ ها و سپس بازوها را ببندیم و در انتها بست هایی را که باز کرده بودیم مجدد تنظیم و ببندیم.
سرسره موزی به دلیل مواردی که ذکر شد در مینی پارک و یا حیاط منزل و باغ نیز قابل استفاده میباشد فقط باید در نظر داشته باشیم که جهت حفظ رنگ و طول عمر بیشتر این وسیله بازی کودکان را در فضای سایه یا در زیر سایبان نگهداری و استفاده کنیم که نور خورشید به مرور موجب آسیب به رنگ و به بیانی ضعیف شدن جنس این سرسره مهدکودک نگردد.
سرسره موزی با اینکه چند سالی وارد فضای مهد و خانه بازی ها شده اما همچنان به دلایلی که گفته شد جز بهترین سرسره مهدکودک و مینی پارک به حساب می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *