مقالات

تجهیزات مهد کودک

مهد کودک یکی از فضاهای امنی است که والدین با خیال راحت می‌توانند فرزندان خود را به آن بسپارند. شیوه های زندگی کنونی و همینطور نبودن فضاهای بازی و سرگرمی و  جنب و جوش های کودکانه نیاز کودکان را به این مکان بیشتر کرده. مهد کودک ها با فضاها و وسایل ایمنی شده خانه دوم بچه ها به حساب می آیند. ما در این مقاله به معرفی نمونه هایی از وسایل و تجهیزات یک مهد کودک ایده آل می پردازیم. باید توجه داشته باشیم که مهد کودک فضایی هست برای آموزش در یک فضای شاد و مفرح اما معمولاً کودکان علاقه ای به یادگیری در این سن را نداشته و بیشتر جذب بازی می شود بنابراین با آماده کردن وسایلی برای بازی و سرگرمی و از طرفی هم آموزش می تواند بسیار کار آمد باشد رنگ وسایل نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و کودکان دوست دارند با وسایل کار کنند که دارای رنگ آمیزی متنوعی است.

 

تجهیزات مهد کودک ،به دوقسمت اساسی تقسیم می شوند به طوری که نیمی از آنها لازمه مهد کودک می‌شوند و نیمی دیگر جزء وسایل بازی نبود اما وجود آنها ضروری می‌باشد، استاندارد بودن وسایل نیز بسیار  اهمیت داشته و مهر استاندار را از سازمان استاندارد کشور باید دریافت کرد. ما در این مقاله به معرفی تجهیزات مهدکودک با مهر استاندارد می‌پردازیم.

 تجهیزات مهد کودک، که کفپوش یکی از اصلی ترین آنها می باشد و باید در خرید آن دقت لازم را به عمل آوریم چرا که به دلیل بازی‌ها و شیطنت‌های کودکان ممکن است که به زمین بخورند و صدمه ببیند پس باید کفپوش نرم و در عین حال آموزشی هم می تواند باشد مثلاً حروف انگلیسی و یا اعداد و غیره را بر روی آنها بنویسیم.

چمن مصنوعی از دیگر تجهیزات مهد کودک است که به آن نیاز داریم. نصب چمن مصنوعی می‌تواند فضای مهد کودک ما را شاداب تر و فضایی هم برای بازی هایی نظیر فوتبال نیز فراهم کند. در خرید این چمن مصنوعی به مرغوب بودن و استاندارد بودنش باید توجه کرد.

دیوار صخره نوردی نیز جزئی از تجهیزات مهدکودک ها به حساب می‌آیند دیوار صخره نوردی که کامل از جنس ام دی اف می باشد یک وسیله بسیار جذاب برای کودکان می‌باشد متحمل وزن ۱۰۰ کیلو می باشد یعنی همزمان چهار کودک می‌تواند از آن استفاده کنند و کمک شایانی هم به قوی‌تر شدن عضلات کودکان می کند. این وسیله را می‌توان با در نظر گرفتن فضای مهد کودک ما اندازه و سایر خصوصیاتش در رنگ های مختلف سفارش داده و مورد استفاده قرار دهیم.

 تجهیزات مهد کودک، الاکلنگ را هم در بر گرفته و یکی از وسایل جذاب برای کودکان محسوب می شود و فقط یک وسیله بازی و سرگرمی نمی باشد بلکه جنبه آموزشی نیز داشته به گونه ای که بچه ها متوجه می شوند برای پیش بردن کار خود نیازمند یک دوست و یک شریک می باشند. صاحبان مهدکودک ها می توانند با خرید این وسیله فضای مهد کودک خود را شاداب تر و جذاب تر بکنند.

کلبه و تونل بازی از دیگر تجهیزات مهد کودک می باشد و معمولاً این وسیله باعث ریختن ترس کودک از تاریکی می‌شود که معمولاً کودکان با آن مواجه هستند کلبه نیز بچه‌ها را به استقلال در زندگی و تنهایی عادت می دهد چرا که معمولاً کودکان از اینکه تنهایی جایی باشند می‌ترسند بهتر است این کلبه تونل بازی با رنگ های شاد و روشن انتخاب شوند تا کودکان به راحتی وارد آن شوند و از آن استفاده کنند.

دارت آموزشی، این وسیله نیز از دیگر وسایلی است که ما می‌توانیم در تجهیزات مهد کودک خود قرار دهیم این وسیله باورزش و مفاهیم آموزشی که ترکیب شده است می‌تواند به تقویت عضلات دست و تمرکز کودکان و همینطور یادگیری مفاهیمی که بر روی آنها درج می‌شود را به خوبی یاد بگیرند.

 وسایل بازی فکری، این وسایل نیز برای شکوفا شدن استعدادهای کودکان و سرگرم شدن آنها مورد توجه است.  این وسیله می‌تواند قوه تخیل کودکان را تقویت کند با وجود اینکه بچه‌ها هین بازی کردن دوست دارند سر و صدا کنند این وسیله آنها را به سمت  آرامش و سکوت نیز سوق می‌دهد. تاب و سرسره، یکی دیگر از تجهیزات مهدکودک‌های ما می باشد و ما شاهد این هستیم که همیشه در پارک‌ها کودکان جلوی تاب صفی  گرفته اند تا از آن به نوبت استفاده کنند. این وسیله به اندازه جذاب است که گاهی بزرگترها هم دوست دارند از آن استفاده کنند.

قفسه و کمد، در تجهیزات مهد کودک اهمیت و کارایی خاص خود را دارند. معمولاً در مهد کودک ها بچه ها یک قفسه جدا برای خود داشته و در آن از وسایلی که دوست دارند از چشم دیگران آن را محفوظ نگه دارند استفاده می‌کنند. قفسه ها کودکان را منظم کرده و تاثیر مثبت در زندگی و آینده آنها دارد.

میز و صندلی، از وسایلی است که در تجهیزات مهد کودک خود باید به آن توجه کنیم همانطور که گفتیم قبل از اینکه مهدکودک یک فضای برای بازی کودکان باشد  یک فضای آموزشی در طول زندگی آنها محسوب می‌شود که صاحبان مهد کودک باید به آن توجه داشته باشند.کودکان زمانی که می‌خواهند آموزش ببیند،دور آن در کنار هم می نشینند و معمولا آنها را به گروه‌های چند نفره تقسیم می‌کنند.باید هنگام خرید میز و صندلی به رنگ و راحتی صندلی ها توجه داشته باشیم که بچه ها هنگام استفاده از آن خسته نشوند.

جهت اطلاعات بیشتر درباره میز و صندلی مناسب کودک اینجا کلیک کنید.

دیوارپوش، همانطور که می دانیم بچه ها علاقه زیادی به جنب و جوش دارند و همین موضوع باعث می‌شود بارها دچار آسیب شوند دیوارپوش یک وسیله ای در تجهیزات مهد کودک می باشد که به راحتی دیوار ها و ستون ها را می پوشاند و باعث می‌شوند که مهد کودک ما از استاندارد لازم برخوردار شود.

خانه سازی، از دیگر وسایل تجهیزات مهد کودک می باشد اگر توجه داشته باشیم کودکان معمولاً در خانه به دنبال این هستند که یک خانه کوچک یا یک فضایی را برای خود دست و پا کنند این وسیله به آنها کمک می‌کند که حس کنند مهد کودک خانه دوم آنها می باشد. این وسیله در ابعاد و رنگهای متنوع بوده که این امر توجه بچه‌ها را به این بازی مهم بالاتر هم می‌برد.

چرخ و فلک پلی اتیلنی، این وسیله برای بازی ۴ کودک هم زمان مناسب است و هر یک از صندلی‌های آن کمربند ایمنی  دارند. چرخش این وسیله دستی می باشد و باعث مشارکت و همکاری کودکان نیز می باشد.

خلاصه : با توجه به زندگی آپارتمانی و محدود شدن زندگی بچه‌ها و بازی و سرگرمی آنها توجه به یک فضای ایمنی و این که والدین کودکان خود را با خیال راحت به آن بسپارند بسیار با اهمیت شده است صاحبان مهد کودک باید توجه خود را هر چه بیشتر به فضایی که برای کودکان می سازند ایمنی و استاندارد آن  بکنند تا والدین با خیال آسوده کودکان خود را به آنها بسپارند. تنوع رنگ و بازی و شادابی در آن به حدی باشد که کودکان به آن وابسته و جذب این مکان شوند و آن را به عنوان خانه دوم خود بپذیرند. ما در این مقاله سعی کردیم وسایل و تجهیزات باشگاهی مورد نیاز در یک مهد کودک ایده آل را معرفی کنیم.

اگر میخواهید درباره صندلی استار و نکات آن بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید.

اگر میخواهید درباره مشخصات و خرید صندلی استار بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید.

اگر میخواهید درباره مشخصات و خرید کفپوش تاتامی بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید.

اگر میخواهید درباره مشخصات و خرید دیوارپوش بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *