مقالات

‌ تجهیزات مهد کودک:

‌ تجهیزات مهد کودک:
در دنیای امروزه که هرچه می‌گذرد بیشتر و بیشتر به سمت دنیای تکنولوژی پیش می رویم انسان ها کم تحرک تر و کم تحرک تر می‌شوند. کودکان نیز از این مسئله مستثنا نبوده و از بازی های پرتحرک و شیطنت های کودکانه به سمت و سوی بازی های کامپیوتری و به خصوص بازی کردن با گوشی رفته‌اند که می‌توان گفت اینگونه زندگی در آینده‌ای نه چندان دور تاثیرات منفی زیادی به دنبال دارد. همچنین زندگی های آپارتمانی و فضاهای کم برای بازی کودکان به این مسئله دامن زده است. البته اکثریت والدین فرزندان خود را به مراکز آموزشی و بازی مثل مهدکودک‌ها خانه بازی ها می سپارند که می‌تواند تا حدود زیادی خیال والدین را راحت کند. بنابراین باید توجه و اهمیت زیادی برای فضاهای مهد کودک و خانه بازی ها قائل شد چرا که والدین با سپردن فرزندانشان به این مراکز انتظارات فراوانی از شما دارند. ما در این مقاله یکسری از تجهیزات مهد کودک را که شمابه وفور به آنها نیاز پیدا می کنید به شما معرفی می کنیم.
تاتامی در اصفهان:
وجود این کفپوش را در مکان شما پیشنهاد می کنیم که بسیار مورد پسند اکثریت مراکزی که با کودکان سر و کار دارند می‌باشد چرا که خصوصیات فراوانی دارد از جمله منعطف بودن آن که مانع آسیب های جدی حین زمین خوردن کودکان میشود. در ضخامت های گوناگون به مصرف می‌رسد که البته برای مهد کودک و خانه بازی ها معمولاً ۲۰ میل آن مورد استفاده قرار می گیرد. در ابعاد مختلف تولید می شود که ابعاد یک در یک آن بسیار پر مصرف می باشد. در رنگ بندی و طرح های مختلف تولید می شود برای مثال شما می توانید بر روی تاتامی های خود اعداد و حروف فارسی و انگلیسی و یا عکس شخصیت های کارتون که بسیار مورد پسند کوچولو ها می باشد را هک کنید و در آخر قابل شست و شو بودن این تاتامی ها می باشد که به راحتی شسته شده و خیلی سریع خشک می‌شود و آب در آن نفوذ پیدا نمی‌کند به راحتی در هم قفل شده و نصب بسیار راحتی دارد.
دیوارپوش:
خب حالا بعد از تاتامی در اصفهان به سراغ دیوارپوش ها می رویم که ستونها و دیوارها را پوشش داده و امنیت مکان را بالا می‌برد و کودک با برخورد ناگهانی با ستونها و دیوارها آسیب جدی نمی بیند دیوارپوش ها را می توان در طرح ها، رنگ ها، ابعاد و زخامت های گوناگون تهیه نمایید. استخر توپ:
برای جذابیت و هیجان مکان خود حتما از یک استخر توپ استفاده نمایید این اسباب بازی جذاب بسیار تاثیرگذار در جذب کوچولوها به مکان شما می باشد. انواع مختلفی از استخر توپ در بازار موجود می باشد که البته استخر توپ توری و مدل نرده ای برای فضای بزرگ مناسب‌تر می باشد که از استاندارد و عمر بالاتری هم برخوردار هستند. همچنین به دلیل ابعاد بزرگتر نسبت به مدل های دیگر توپ استخری های رنگی بیشتری در خود جای می‌دهند که باعث امنیت بیشتر آن می‌شود.

سرسره:
محال است شما یک مهد کودک و خانه بازی دیده باشید که در آن از سرسره استفاده نشده باشد این اسباب بازی بین کودکان بسیار محبوب بوده و علاقه زیادی به بازی با آن نشان می‌دهند مدل های گوناگون آن در بازار موجود می باشد که انواع مختلف و با کیفیت آن را در سایت دورناتوی می توانید دیدن کنید. مدل هایی نظیر سرسره طرح سنجاب، سرسره کارینا، سرسره سارینا، سرسره abc ، سرسره موزی و سرسره 7 پله فرینا که ارتفاع بیشتری داشته همچنین دارای یک حلقه بسکتبال کنار آن می باشد تا کودک به بازی‌های بیشتری مشغول شود و وجود دو تا دسته جهت راحتی حال کودکان به امنیت آن افزوده است.

تاب کودک آویز:
تاب کودک آویز هم از جمله بازی های هیجانی و دوست داشتنی برای کودکان به حساب می‌آید که مکان شما حتما به آن نیاز دارد. در شکلها و طرح‌های مختلف وجود دارد که البته می توانید تاب سرسره را در کنار هم داشته باشید مثلا از تاب سرسره سنجاب، تاب سرسره کشتی، تاب سرسره abc استفاده نمایید که یک مجموعه کامل به حساب می آید.
چمن مصنوعی:
جهت فرش کردن در مکان های باز تولید شده و یک فضای شاد را به وجود می آورد. اگر شما مکانی باز مثل حیاط دارید میتوانید با چمن مصنوعی یک فضای عالی ایجاد کنید و اسباب بازی هارا بر روی آن بچینید مثل گذاشتن تاب سرسره. برف و باران و نور خورشید هیچ آسیبی به آن نمیزند.
میز و صندلی:
از دیگر وسایلی است که شما حتما باید خریداری نمایید. چرا که کودکان بر روی میز و صندلی به انجام بازی های فکری و یا نقاشی و کار دستی بپردازند. مدل های گوناگونی وجود دارد از جمله صندلی و میز استار، مدل لبخند، چیکو، و وانیا. البته گذاشتن میز دوکاره خرچنگ و میز دوکاره پلی اتیلن میتواند بسیار جذاب باشد. زمانی که آن را برعکس می کنید این میز و صندلی بصورت الاکلنگ در آمده و همزمان چهار کودک میتوانند از آن استفاده نمایند.
چرخ و فلک زرافه:
این بازی بسیار جذاب و دوست داشتنی می باشد چهار عدد تاب که بر یک صفحه گذاشته شده اند. زمانی که این صفحه را می چرخانید بصورت چرخ وفلک بوده و زمانی که این وسیله ثابت است به عنوان تاب می توان از آن استفاده کرد. هر چهار صندلی آن دارای کمربند بوده و از استاندارد روز دنیا برخوردار می باشد.
خلاصه:
اگر می خواهید یک مهد کودک و یا خانه بازی نمونه داشته باشید باید نسبت به تجهیزات مهد کودک، و خانه بازی خود حساسیت هایی بخرج دهید چرا که تک تک وسیله هارا باید با دقت انتخاب نمایید.
ما در این مقاله یک سری از مهم ترین و جالب ترین وسایلی که نیاز دارید برای مکان خود معرفی کردیم. مثل تاتامی در اصفهان که از قابلیت های بالایی برخوردار است از جمله منعطف بودن، رنگ بندی متنوع، ابعاد گوناگون. دیوار پوش که برای پوشاندن ستون ها و دیواره های مکان نیاز می باشد. انواع سرسره ها را معرفی کردیم از جمله سرسره موزی، سارینا، کارینا، و فرینا.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *