مقالات

تجهیزات مهد کودک

تجهیزات مهد کودک:
امروزه با وجود زندگی های سختی که ایجاد شده است، زندگی آپارتمانی، نبودن فضاهای مناسب و یا امنی برای بازی کودکان و درگیری‌های اقتصادی و درگیری ذهنی والدین همه و همه این مسائل باعث شده اند که کودکان از زندگی در دوره بچگی خود و لذت‌ها و شادی های آن استفاده ای چندان مفیدی را نداشته باشند با این وجود و با این مسائل والدین هر روز بیشتر به فکر این هستند که با خرید وسایل بازی کودک و یا بردن آنها به پارک و خانه بازی این مشکل را تا حدودی حل کنند با وجود خرید وسایل که بسیار پرخرج برای بعضی از والدین است و همینطور وجود پارک هایی که از امنیت و ایمنی لازم برخوردار نمی باشند، وجود مهد کودک و خانه بازی ها را با مربیان با تجربه بیش از پیش پررنگ کرده است. مهدکودک‌ها با فضایی برای بازی کودکان و همچنین فضایی برای آموزش و یادگیری آنان بسیار مورد توجه اکثر والدین می باشد.مهد کودک و خانه بازی ها برای مفرح و شاد کردن مکان بازی و آموزش خود نیاز به یک سری از وسایل دارند که ما در این نوشته سعی می‌کنیم شما را با این وسایل آشنا کنیم.

تاتامی در اصفهان:
کفپوش تاتامی در اصفهان یکی از وسایل بسیار مهم فردی است که می‌خواهد خانه بازی و یا یک مهدکودک ایمنی استاندارد و ایده آل داشته باشد توجه به ایمنی کفپوش که استفاده می کنید بسیار پر اهمیت است چرا که کودکان بسیار دوست دارند که جنب و جوش داشته باشند و به این طرف و آن طرف بروند و با وسایل بازی کنند. تاتامی در اصفهان یک پوشش نرم و منعطف است که حین زمین خوردن کودکان و یا برخوردها تا حدود زیادی مانع از آسیب آنان می‌شود. تاتامی در اصفهان عمر بسیار مفیدی دارد و شما می توانید سالهای سال از آن استفاده کنید شستشوی بسیار آسان دارد و به سادگی نصب می شود و فقط کافی است آن را روی زمین کنار هم بچینید و به راحتی در هم قفل می‌شوند. در ابعاد، طرح ها و ضخامت ورنگ های گوناگون عرضه می شوند که بسته به میل و نیاز خود می توانید استفاده کنید. استخر توپ: استخر توپ یکی از وسایل بازی جذاب برای کودکان است که شما بسته به میل خود و یا شادابی و جذابیت بیشتر محیط خود میتوانید آن را خریداری کنید.و در محیط خود نصب کنید.استخر توپ یکی از بهترین وسایلی است که به سادگی کودکان را به طرف خود جذب می کند و شما با نصب آن کودکان را به مهد کودک خود جذب و وابسته می‌کنید. استخر توپ از نظر کارایی همگی شبیه به هم هستند اما از نظر رنگ ابعاد کیفیت با یکدیگر متفاوت هستند برای مهد کودک ها و یا خانه بازی ها پیشنهاد می شود که یک استخر توپ توری با توپ‌های استخری رنگی فراوان استفاده کنید. این استخر توپ به دلیل ابعاد بزرگ و فضای زیادی برای ریختن توپ استخری بیشتر در آن از ایمنی بیشتر و یا بالاتری برخوردار است. استخر توپ توری دوتا سرسره دارد که شما به دلخواه می توانید آن را کنار استخر توپ توری نصب کنید که کودکان با سرخوردن از سرسره در درون توپ استخری ها قرار بگیرند و لذت و شادی آنان دو چندان شود.


تونل هزارپا:
تونل هزارپا را نیز می توانید در لوازم مهد کودک خود قرار دهید. همانگونه که از اسمش پیدا است به شکل یک هزار پا طراحی شده است و کودک با دیدن آن کنجکاو میشود وارد آن شود، درون آن را نگاه کند البته بعضی از بچه‌ها وسط تونل دچار ترس می‌شوند و از ادامه خوداری می‌کنند به همین منظور سوراخ های طراحی شده است که نور وارد آن شود و از ترس کودکان جلوگیری به عمل آید و همچنین کودکان می توانند روی آن بروند و بنشیند جنس آن از پلی‌اتیلن می باشد که بسیار مقاوم است مناسب کودکان ۲ تا ۶ سال می باشد و به دلیل وزن کم و قابلیت جداسازی قطعات آن به راحتی قابل حمل و جابجایی است.
سرسره موزی:
در لوازم مهد کودک سرسره موزی نیز به چشم می خورد و یکی از سرسره های معروف و جذاب برای مکان هایی مثل مهد کودک و خانه بازی می باشد. سرسره موزی را معمولاً در ورود کودکان به استخرتوپ و یا شن سرسره موزی استفاده می‌کنند.
سرسره موزی بسیار مقاوم است و تحمل وزن های سنگین را نیز دارد.
الاکلنگ نیز از دیگر لوازم مهدکودک به حساب می‌آید. وسیله بازی مفرح برای کودکان که دو کودک نسبتا هم وزن بر روی آن می‌نشینند و به ترتیب وقتی که یکی از کودکان پایین می‌آید، دیگری به بالا می‌رود. و در کل برای کودکان بازی بسیار سرگرم کننده و لذت بخش به حساب می‌آید.
دیوار پوش:
دیوار پوش یکی دیگر از لوازم مهد کودک است که شما حتماً جهت ایمنی بیشتر و فضایی دلچسب برای کودکان باید حتماً از آن استفاده کنید. به صورت رولی، فوم و پازل در ضخامت استاندارد 6 میل تولید می‌شود.

کودکان حین دویدن و بازی ممکن است به ستون ها و دیواره ها برخورد کنند وجود دیوارپوش و استفاده از آن آسیب دیدگی کودکان را حین برخورد با ستونها و دیوارها کاهش می دهد. شکل های متنوع میوه حروف الفبا انگلیسی و فارسی شکل حیوانات اعداد بر روی دیوار پوش ها بسیار مورد توجه و علاقه کودکان است و خواسته‌های مربیان کودک را به آسانی برطرف می‌کند.

صندلی استار
یکی دیگر از تجهیزات مهد کودک و خانه بازی ها که شما حتماً به آن نیاز پیدا می کنید میز و صندلی استار است. شما زمانی برای آموزش ها و یا بازی هایی مثل ساخت لوگو و بازی های فکری دارید در این موارد کودکان نیاز دارند یکجا دور میز بنشینند و به انجام کار بپردازند. صندلی و میز استار با استاندارد و ایمنی بالا بهترین گزینه جهت انتخاب مهد کودک و خانه بازی و دیگر مشاغلی که با کودکان سر و کار دارند می باشد. صندلی استار با نشیمنگاهی راحت با پشتی استاندارد است که تولیدکنندگان آن ارگونومی ساخت این صندلی را بسیار مورد توجه قرار داده اند به گونه ای که اگر کودک ساعت ها بر روی آن بنشیند و مشغول فعالیت شود خسته نمی شود.بسیار سبک و به راحتی قابل حمل و جابجایی است. همچنین تحمل وزن ۱۰۰ کیلو را داراست در رنگ‌های گوناگون و متنوع عرضه می‌شود و به آسانی قابل شستشو می باشد.
چمن مصنوعی:
چمن مصنوعی همانگونه که از نامش هم پید است یک پوشش بسیار مناسب است که مخصوص محیط های باز ساخته شده است. عمر بسیار طولانی دارد و در مقابل عوامل طبیعی مثل باران و برف و نور خورشید مقاومت خوبی دارد. استفاده از چمن مصنوعی در حیاط مهد کودک شما نه تنها فضایی بسیار دلچسب و شاد به محیط شما می دهد، بلکه شرایط بازی کودکان در بیرون محیط مهدکودک را نیز فراهم می کند و شما می توانید وسایل خود را مثل سرسره موزی، تاب و الاکلنگ و دیگر لوازم مهد کودک تان را بیرون بر روی چمن مصنوعی بگذارید و فضای بسیار زیبا را به وجود آورید.
یکی از خصوصیات بسیار خوب چمن مصنوعی این است که از جنس پلی اتیلن و پلی پروپیلن ساخته شده است و کودکان حین بازی بر روی آن گلی و کثیف نمی شوند به دلیل کنده شدن چمن ها و یا آبیاری شدن آنها، همچنین عوامل بیماری زای زنده در آن رشد نمی‌کنند.
قفسه:
قفسه نیز یکی دیگر از لوازم مهد کودک است که شما حتماً به آن نیاز پیدا می کنید.
کودکان معمولاً علاقه دارند یک قفسه مخصوص و جدا، همچنین قابل دسترس برای خود داشته باشند که وسایل خود را در آن بگذارند و بعضی از وسایل که بسیار دوست دارند را از چشم دیگران پنهان و محفوظ نگه دارند. شما برای مرتب بودن مهد کودک خود هم که شده نیازمند به قفسه هایی هستید تا وسایل مهد کودک را در آن جای دهید و قسمتی را هم برای ابزار و وسایل کودکان اختصاص دهید.
لگو فله ایی:
لگو فله‌ای یکی از بهترین بازی های سرگرم کننده کودکان است که با رنگ‌های بسیار گوناگون و شاد و همچنین ابعاد مختلف که به دلخواه برای رده سنی های گوناگون شما می توانید انتخاب کنید تولید می‌شود.لگو فله‌ای از لوازمی است که به شما کمک می کند تا زمانی که می خواهید بچه ها ساکت باشند و به کاری مشغول شوند از آن استفاده کنید.
خلاصه: لوازم مهد کودک بسیار پیچیده و سردرگم کننده هستند و زمانی که شما بخواهید از بین انبوه گزینه انتخاب یکی از بهترین‌ها را انتخاب کنید حتما به اطلاعاتی نیاز دارید. ما در این نوشته از وسایلی که شما به آن در مهد کودک خود نیاز دارید پرداختیم، و به شما معرفی کردیم مثل تاتامی، بهترین کفپوش مورد استفاده در بیشتر مهدکودک‌ها. سرسره، استخر توپ که بسیار پر هیجان و شادی آور و ترغیب کننده کودکان است، صندلی استار که لازمه مهد کودک شما می باشد، چمن مصنوعی که باعث می‌شود یک فضای بسیار شاد و دلچسب را خلق کنید همچنین قفسه، تونل هزارپا. اگر می‌خواهید مهد کودک شما یکی از بهترین ها در بین دیگر مهدکودک ها باشد این لوازم مهد کودک را حتماً در لیست خرید خود بگنجانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *