مقالات

تجهیزات خانه بازی

تجهیزات خانه بازی:
شیوه های زندگی کنونی، خانه های آپارتمانی، و محدودیت کودکان در بازی و سرگرمی هایشان، نبودن فضای بازی مناسب جهت بازی کودکان ،هه و همه این مشکلات باعث شده اند که والدین رو به خانه بازی ها و مهدکودک‌ها بیاورند بنابراین خانه بازی ها باید آنقدر در امر ایمنی و استاندارد و کامل و مجهز بودن تجهیزات خانه بازی خود باشند که نیازهای کودکان را به خوبی برآورده سازند. اگر قصد دارید یک خانه بازی ایده آل داشته باشید پیشنهاد می کنیم حتما این نوشته را بخوانید.
تجهیزات خانه بازی بسیار فراوان و متشکل از ریز و درشت هستند که شما با دقت و حوصله در انتخاب آن باید بکوشید.

اولین مورد انتخابی که پیشنهاد می‌کنیم در امر خرید آن حتماً توجه لازم را داشته باشید خاست.تاتانی در اصفهان یک کفپوش نرم منعطف با اندازه و طرح و رنگ، ضخامت، ابعاد، گوناگون است که شما بسته به میل خود می توانید انتخاب کنید که معمولاً از رنگ قرمز یا نارنجی سبز صورتی و آبی برای خانه بازی ها و مهدکودک ها استفاده می شود. شما می توانید بر روی تاتامی در اصفهان خود عکس حیوانات اعداد حروف انگلیسی و یا عکس میوه ها را داشته باشید و در امر آموزش نیز جلوتر بروید. پیشنهاد می‌شود برای مهد کودک و خانه بازی ها از تاتامی ۱۵ تا ۲۰ میل استفاده کنید تا از آسیب کودکان هین بازی و زمین خوردن جلوگیری به عمل آید تاتامی در اصفهان یک کفپوش استاندارد سبک و قابل حمل و نصب راحت است که شما بدون استفاده از هیچ ابزار می توانید به راحتی آن را نصب کنید.به سادگی شسته و خشک می‌شود و با گوشه‌های پازلی که دارند به راحتی در هم قفل و محکم می شوند. عمر بالای تاتامی در اصفهان بسیار است. شما با استفاده خوب از آن و مراقبت می توانید بیش از دو دهه هم از آن استفاده کنید.
استخر توپ، استخر توپ با استاندارد بالایی که دارد مورد توجه بسیاری از مشاغلی است که با بازی و سرگرمی کودکان سر و کار دارند و بسیاری از مربیان و مشاوران تربیتی خرید آن را به تمامی مراکز آموزشی توصیه می‌کنند. استاندارد و امنیت استخر های توپ بسیار بالا می باشد و حتی کودکان زیر ۲ سال نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. امروزه بسیاری از پارک ها و شهر بازی ها این استخرتوپ را که شادی زیادی را برای کودکان فراهم می‌کند را تهیه می‌کنند و زیبایی، شادابی مکان خود را بالا می‌برند. پس شما توجه داشته باشید که در پارکها و شهر بازی ها به دلیل ازدحام زیاد و تعداد بچه هایی که از استخر توپ استفاده می‌کنند بسیار زیاد است.بنا بر این بازی کودکان زیر ۳ سال به داخل استخرهای توپ در این مکان ها توصیه نمی‌شود و این امر توجه به مراکز مهد کودک و خانه بازی را بیشتر می‌کند. استخر توپ همانگونه که از نامش هم پیداست یک فضای دورتادور بسته است که درون آن از توپ های بادی رنگی پر میشود رنگ های روشن و شاد توپ استخری کودکان را به سادگی برمی‌انگیزد و هیجان زده می کند. برای خانه بازی نمونه خوب استخر توپ توری شکل است که دوتا سرسره بزرگ داشته و کودکان به راحتی در آن به بازی می پردازند و این موضوع باعث امنیت بیشتر استخر توپ توری می شود. توری بودن استخر توپ باعث می‌شود مربیان و والدین درون استخر توپ را دیده و بچه‌ها را راحت‌تر کنترل کنند. همچنین توپ هایی که کودکان به هوا و به یک دیگر و این طرف و آن طرف پرتاب می‌کنند بیرون از محوطه پرت نشوند. استخر توپ توری دوتا سرسره بزرگ نیز دارد که شما بسته به میل خود می توانید آنها را کنار استخر توپی خود نصب کنید که کودکان هنگامی از آن سر می خورند درون توپ ها قرار بگیرند و شادی آن را بیشتر کنید.
دیوارپوش فومی: دیوارپوش فومی نیز که یک وسیله مهم برای تجهیزات خانه بازی است و شما حتماً به آن نیاز پیدا می کنید. دیوارپوش سطح دیواره ها ستون ها را می پوشد و باعث می‌شود دیواره ها و ستون ها و تیزی آنها پوشیده و هین برخورد کردن کودکان با آنها باعث آسیب و خطر نشود. این دیوارپوش های فمی را میتوانید با رنگ های مورد علاقه کودکان مثل سبز آبی قرمز نارنجی صورتی انتخاب کنید و یا با طرح‌های میوه، حیوانات و یا اعداد و حروف انگلیسی و فارسی جنبه آموزش به آن ببخشید.
میز و صندلی استار: شما در خانه بازی خود قطعاً به یک میز صندلی برای نشستن کودکان و سرگرم شدن شان به بازی های فکری مثل لگو فله ای، مکعب های فومی، و یا درست کردن کاردستی و یا خوردن میوه و یا صبحانه پیدا می کنید. میز و صندلی استار راحت و استاندارد طراحی شده است به گونه ای که اگر کودکان ساعت ها بر روی آنها بنشینند اذیت نمی‌شوند. صندلی‌های آن نشیمنگاهی راحت داشته و به سادگی متحمل صد کیلو وزن را هم هستند ولی ابعاد آنها بیشتر متناسب با کودکان می باشد. شما می توانید به دلخواه خود کنار صندلی استار میز چیکو به بگذارید.
ماهی تعادلی:
ماهی تعادلی جز وسایل بازی یک نفره برای کودکان است که صندلی بسیار راحت با شیب ملایم داشته و کودکان به آسانی به جلو و عقب تاب می‌خورند. دسته بلند در کنار آن برای اینکه کودکان تعادل خود را بیشتر حفظ کنند و همچنین دو تا جای پای مناسب برای کودکان کنار ماهی تعادل قرار دارد و استاندارد آن را بالا برده است و شما با خیال راحت می‌توان کودکان خود را باخیال راحت به آن بسپارید وجود چند ماهی تعادلی در خانه بازی شما لذت و شادی مکان شما را بسیار بالا خواهد برد.

سرسره موزی، از دیگر وسایل بازی و شادی کودکان است که شما در تمامی مکان هایی که با بازی کودکان مربوط است مثل خانه بازی ها و مهد کودک ها ببینید. همانطور که از نامش پیداست یک سرسره با ابعاد اندازه های متفاوت با تحمل وزن بالا و رنگ بندی های شاد است که پایه های آن به شکل موز طراحی شده‌اند.
تاب: این وسیله بین کودکان بسیار پرطرفدار می باشد حتما شما زمانی که در پارک‌ها قدم میزنید شاهد صف هایی پشت تابها هستید که کودکان مونتظر هستند تا نوبتشان شود و سوار بر تاب شوند و به جلو و عقب تا بخورند. تاب یکی از وسایل مورد علاقه کودکان است که شما حتماً باید در تجهیزات مهد کودک خود آن را بگنجانید.
لگو فله ای نیز یک بازی سرگرمی است که کودکان را بعد از یک بازی زیاد، خسته کننده، به آرامش و سرگرمی در سکوت دعوت می کند. لگوفله ای یک بازی جذاب و فکری است که باعث می‌شود هدف کودک و قدرت تخیل آن تقویت شود. رنگ های شاد و گوناگون، ابعاد مختلف برای رده سنی مختلف باعث می‌شود شما بهتر از لگو فله ای استفاده کنید و کودکان به سادگی جذب آن شوند.لگو فله ای هرگز برای کودکان خسته کننده و تکراری نمی شود چرا که می توانند بارها و بارها آنها را خراب کرده و مجددا از نو بسازند.
چمن مصنوعی:
چمن مصنوعی از دیگر کفپوش های مورد استفاده است که مخصوص برای فضاهای باز و بیرون از مکان خانه بازی شما یا مهدکودک است و مقاومت خوبی در مقابل نور خورشید آب و باران و برف نیز دارد. با نصب کردن چمن مصنوعی در حیاط خانه بازی خود شما یک مکانی بسیار دلچسب و شاد را فراهم می کنید که کودکان می‌توانند بیرون هم به بازی بپردازد و حتی مقداری از وسایل خود را می توانید به داخل حیاط آورده و مکانی شاد ایجاد کنید.
قفسه:
قفسه نیز یکی از وسایل کاربردی در خانه بازی شما می باشد.شما برای جمع و جور کردن وسایل خود قرار دادن و سایل سرجایشان نیاز به یک قفسه دارید که دسترسی شما به وسایل را آسان سازد و همچنین برای لباس های کودکان، وسایل شخصی ضروف غذا یشان نیازمند قفسه هستید. بهتر است قفسه ها را رنگی انتخاب کنید و بعضی از آنها بدون در باشند و عروسک هایی درون آن بچینید.
تونل هزارپا همانگونه که از نام آن هم پیدا است یک تونل به شکل هزارپا است. این تونل تا حدودی ترس کودکان را از تاریکی می ریزد. رنگ شاد آن باعث می‌شود که بچه ها به طرف آن کشیده شوند و کنجکاو می شوند داخل آن را ببینند.وجود سوراخ هایی اطراف تونل هزارپا باعث می‌شود که نور وارد تونل هزارپا شده و کودکان از حضور به داخل آن نترسند.

خلاصه با شرایط زندگی کنونی و نبودن تفریح های مورد نیاز کودکان و فضایی برای بازی گروهی آنان توجه والدین به مراکز بازی مهدکودک ها بسیار زیاد شده و بیشتر کودکان خود را به خانه بازی می آورند.اگر شما قصد دارید یک خانه بازی تاسیس کنید توجه به کیفیت و وسایل مورد نیاز شما بسیار پر اهمیت است و به گونه‌ای باید طراحی شود که نیازهای کودکان را به خوبی تامین کند و والدین را راضی.
شما در این تجهیزات خانه بازی حتماً به یک فرش نرم انعطاف پذیر و ضربه گیر نیاز دارید که از آسیب‌های احتمالی کودکان جلوگیری کند. تاتامی در اصفهان این خصوصیات را به خوبی داشته و نصب و شستشوی آن بسیار راحت است.
استخر توپ یکی از الزامی های تجهیزات خانه بازی تان خواهد بود و وجود یک استخر توپ بزرگ با توپ های استخری فراوان رقابت شمارا بالا خواهد برد و یک بازی بسیار هیجان برای کودکان به حساب می‌آید. در این نوشته ما به معرفی تجهیزات دیگر که نیاز خانه بازی شما هستند نیز پرداختیم. سرسره موزی، لگوفله ای، دیوارپوش،تونل هزار پا، چمن مصنوعی، قفسه، صندلی استار، چمن‌مصنوعی.
اگر می خواهید یک خانه بازی ایده‌آل تاسیس کنید پیشنهاد می کنیم حتما این نوشته را کامل مطالعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *