مقالات

تجهیزات خانه بازی:

تجهیزات خانه بازی:
امروزه به دلیل کم تحرکی و بازی‌های کامپیوتری که وجود دارد والدین نگران آینده فرزندان خود هستند و دوست دارند فرزندشان تحرک داشته باشد، بازی کند و فعالیت داشته باشد. اکثریت آنان رو به خانه بازی ها و مهدکودک ها می آورند و بعضی دیگر یک خانه بازی کوچک در منزل خود برای کوچولویشان دست و پا می‌کنند تا وقت بیشتری هم در کنار کودک خود داشته باشند. برای ایجاد یک محیط بازی جذاب برای کودکان نیاز است که بعضی از وسایل را در تجهیزات خانه بازی خود داشته باشید که با برخی از این اسباب بازی ها آشنا می شویم.
استخر توپ :
از آن دسته بازی هایی است که حتما باید به بودنش فکر کنید. کودک خیلی زود جذب این اسباب بازی می‌شود و یک وسیله رقابتی عالی به حساب می‌آید. نمونه‌های فراوان آن مثل استخر توپ بادی، نرده ای، خرسی، توری در بازار موجود می باشد که البته برای مهد کودک و خانه بازی ها بیشتر از مدل توری و یا مدل نرده ای استفاده می‌شود که فضای بیشتری داشته و کودکان بیشتر در آن جای می‌گیرند و توپ استخری های بیشتری هم باید در آن جای دهید که امنیت وسیله را بالاتر می‌برد.
سرسره:
این یکی هم که پایه ثابت همه بازی های کودکان می باشد. بنا بر این حتما آن را در چک لیست تجهیزات خانه بازی خود جای دهید. مدل های فراوان از سرسره ها در بازار وجود دارد مثل سرسره موزی که بسیار پرفروش است و دارای ۷ پله و دسته محافظ می‌باشد.سرسره سارینا، سرسره کارینا، سرسره سنجاب، سرسره زرافه، سرسره abc و سرسره موج دار ۶ پله که همگی از جنس پلاستیک فشرده بوده و عمر بالایی دارند همچنین قابل شست و شو نیز می باشند. این سرسره ها را می توانید درون استخر توپ جای دهید تا کودک با هیجان بیشتر بازی خود را شروع نماید از پله ها بالا برود سر بخورد و در درون توپ‌ها غرق شادی شود. اگر می‌خواهید جذابیتش را دو چندان کنید تونل هزارپا را هم به گوشه استخر توپ جای دهید و شاهد زیبایی و جذابیت آن باشید. کوچولو ها دوست دارند به بازی‌های خود آب و تاب دهند بالا و پایین شوند قایم شوند، بدوند و از راه پیچ و خم دار بگذرند. تونل هزارپا همه این خصوصیات را می‌تواند به بازی آنها ببخشد. این اسباب بازی از جنس پلی اتیلن می باشد و استحکام بالایی دارد به طوری که کودکان حتی می‌توانند بر روی آن بنشینند. سوراخهایی بر سطح این اسباب بازی قرار داده شده است تا تاریکی مطلق آن را برطرف نماید. البته کوچولوها با استفاده از آن ترسشان از تاریکی را از بین می‌برند.
چرخ و فلک زرافه:
بازی بسیار زیبا با طراحی دلپسند و شکیل است که کودکان با دیدن آن دوست دارند ساعت ها مشغول بازی با آن شوند. البته این چرخ و فلک دستی را اگر ثابت نگه دارید می‌توانید به عنوان تاب نیز از آن استفاده نمایید. دارای ۴ صندلی می باشد که هر یک از آنها دارای کمربند ایمنی می باشند.
چرخ و فلک یوفو: این یکی هم از انواع چرخ و فلک ها می باشد که طراحی منحصر به فرد خود را دارد. جنس آن از پلی اتیلن است و استحکام بالایی دارد. ظرفیت ۴ کودک زیر ۹ سال را دارد که با کمک یکدیگر و دسته ای که وسط آن تعبیه شده است آن را به چرخش در می آورند. قابل شست و شو بوده و رنگ بندی شاد و جذابی دارد.
مجموعه سه برج نیز یک پکیج کامل و پر و پیمان است که مکان شما را بسیار شکیل می‌کند و کوچولو ها می توانند دسته جمعی و گروهی به بازی با آن مشغول شوند جنس آن از پلی اتیلن است که رنگ بندی متنوع و جذابی دارد. این وسیله بازی کودکان را بیشتر به تکاپو می‌اندازد و شامل سه تا سرسره متوسط تونل بازی، کلبه کوچک است.
تاتامی در اصفهان:
اما این کفپوش از آن دسته وسایل ضروری و لازم است که حتماً باید خرید کنید یکی از کفپوش های منحصر به فرد، عالی که تمامی مراکزی که با کودکان سر و کار دارند از آن استفاده می نمایند. قابل شست و شو می باشد و آب درون آن نفوذ پیدا نمی‌کند عمر بالایی دارد و منعطف بودن آن مانع آسیب های جدی کودکان میشود. رنگ بندی و طرح های مختلف به تولید می‌رسد و در ابعاد و ضخامت های مورد نظر می توانید آن را سفارش دهید.
دیوارپوش:
این وسیله نیز همانند کفپوش بسیار لازم و ضروری به حساب می‌آید که ستونها و دیوارها را می پوشاند و از آسیب های جدی کوچولوها حین برخورد ناگهانی با ستون ها جلوگیری می کند. جهت امنیت مکان خود حتماً از این دیوارپوش ها استفاده نمایید.
تاب کودک آویز:
این وسیله نیز لازمه تجهیزات خانه بازی شما می باشد چرا که یک بازی ثابت در تمامی مهدکودک‌ها، خانه بازی ها و پارک ها می باشد که لذت خاصی حین بازی کردن به کودک انتقال می دهد.
میز و صندلی: این وسیله نیز بسیار مورد نیاز در مکان شما می باشد.مدل های فراوانی در بازار موجود می باشد که مدل میز دوکاره خرچنگ را ما پیشنهاد می کنیم که همزمان چهار کودک می توانند از آن استفاده نمایند. زمانی که این وسیله را برعکس می کنید حالت الاکلنگ پیدا می کند.
خلاصه:
ایجاد یک خانه بازی شیک و کودک پسند لازم یکسری حساسیت جهت خرید تجهیزات خانه بازی می باشد که با اهمیت ترین آنها را در این مقاله ما به شما معرفی کردیم از جمله تاتامی در اصفهان که یکی از کفپوش های بسیار منحصر به فرد با قابلیت های بالا می باشد. از جمله قابل شست و شو و نصب آسان و رنگ بندی شاد و متنوع که در اکثریت مکان‌هایی که با کودکان سر و کار دارند پیدا می شود. چرخ و فلک زرافه که دارای چهار صندلی و هر یک دارای کمربند ایمنی می باشد که بر روی یک صفحه واقع شده‌اند و طراحی زیبای آن جذابیت خاصی به مکان شما می بخشد این چرخ و فلک زیبا را اگر ثابت نگه دارید به عنوان تاب نیز می‌توانید از آن استفاده نمایید. سرسره نیز از جمله بازی های پرطرفدار بین کوچولو ها می باشد که بازی با آن لذت فراوانی برای آنان دارد. مدل های مختلف آن موجود می باشد از جمله سرسره موزی که دارای شیب ملایمی می باشد و از استحکام بالایی برخوردار است. سرسره فرینا که دارای ۷ پله و دو تا دسته کنار آن است که کودک به راحتی از آن بالا برود و سرسره کارینا که از جنس پلی اتیلن بوده و قابل شست و شو نیز می‌باشد. توپ استخری که از محبوب ترین بازی ها بوده و مدل توری و نرده ای آن برای مهد کودک و خانه بازی ها مناسب می باشد که به دلیل فضای بزرگ توپ استخر های بیشتری جا می گیرد و باعث امنیت و استاندارد بیشتر آن می‌شود. می‌توانید سرسره و یا تونل هزارپا را نیز درون آن جای دهید.

میز‌ و صندلی:
مدل خرچنگ آن بسیار برای مکان شما مناسب می باشد که ۴ کودک هم زمان می توانند بر روی آن بنشینند و زمانی که آن را برعکس می کنید تبدیل به یک الاکلنگ زیبا شود. چرخ و فلک یوفو که از جنس پلی اتیلن می باشد و از استحکام بالایی برخوردار است و همزمان چهار کودک می‌توانند بر روی آن بنشینند و به وسیله دسته ای که در وسط این وسیله تعبیه شده است آن را به چرخش در آورند و از بازی لذت ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *