مقالات

تجهیزات خانه بازی:

تجهیزات خانه بازی:
برای کودکان هیچ چیز بیشتر از بازی کردن و سرگرم بودن با هم سن و سال هایشان اهمیت ندارد و بیشتر وقت و اوقات شان به بازی کردن می‌گذرد. از این رو مراکز آموزشی و والدین راه کارهای فراوان را پیش گرفته‌اند تا حین بازی کردن کودکان به یادگیری و پرورش استعدادهایشان هم مشغول شوند یکی از این مراکز خانه بازی ها می باشد که کودکان علاقه شدیدی به بازی کردن در این مکان دارند. بنابراین اگر شما می خواهید یک مکان برای بازی کردن و شادی کودکان ایجاد کنید توجه زیادی را نسبت به انتخاب تجهیزات خانه بازی باید داشته باشید. که ما به مواردی از آنها می‌پردازیم.
سرسره سه پله باران: یکی از انواع سرسره های بازی برای کودکان است که از سه پله و دو تا دسته کنار آن تشکیل شده است.
تا کودک به راحتی از این وسیله استفاده نماید و حین بالا رفتن تعادل خود را حفظ کند.وجود سرسره شادی زیادی به مکان شما می بخشد حتما از چند نمونه سرسره در تجهیزات خود قرار دهید مثل تاب و سرسره سنجاب، سرسره ۵ پله سارینا که زیبایی خاصی دارد و کودک را جذب خود می‌کند سرسره سه پله سارینا و سرسره کارینا، از نمونه های جذاب و پر فروش در نمونه های سرسره می باشند.
دیوارپوش: شما برای پوشاندن دیوار ها و ستون ها و لبه های دیوار به دیوار پوش نیاز پیدا می‌کنید که ضربه گیر بوده و باعث می‌شود که هنگام برخورد کودک با آن که حین بازی کردن و دویدن پیش می‌ آید اتفاقات جدی رخ ندهد. دیوارپوش را بسته به سلیقه خود میتوانید انتخاب کنید می توانید طبق رنگ بندی و یا آموزشی انتخاب نمایید. دیوارپوش هایی با شکل های شخصیت های کارتونی و عکس های میوه و حیوانات.
چمن مصنوعی: اگر مغازه شما دارای حیاط می باشد با فرش کردن آن با چمن مصنوعی هم به شاد بودن مکان می افزایید و جذابیت و زیبایی آن را بالا می‌برید و همچنین یک مکان دنج و زیبا برای بازی های گروهی و انفرادی کودکان در فضاهای باز ایجاد می‌کنید. شما می توانید وسایل بازی مثل تاب سرسره، الاکلنگ، چرخ و فلک زرافه، و دیگر وسایل را بر روی چمن مصنوعی در حیاط بچینید و شاهد باشید که چقدر مکان شما دوست داشتنی می شود. چمن مصنوعی مخصوص مکانهای باز ساخته و طراحی شده است و عوامل طبیعی مثل برف یا باران و باد به آن آسیبی نمی‌زند.
خرس بازی بزرگ: برای زیبایی و بازی کودکان حتماً چند خرس بازی در سایزها و رنگ های مختلف در تجهیزات خانه بازی خود قرار دهید کودکان علاقه زیادی به این عروسک خرسی نشان می‌دهند.
قطار چهار واگنه: این وسیله موزیکال بوده و برای کودکان بسیار سرگرم کننده به حساب می‌آید که دوست دارند به آهنگ آن گوش دهند و به حرکت آن دقت کنند قطار چهار واگنه بسیار مستحکم می باشد.
تاتامی در اصفهان: یک کف پوش بسیار پرفروش و پرطرفدار می باشد که معمولاً تمامی مراکز مهد کودک و خانه بازی ها از آن استفاده می نمایند. قابلیت‌های خوب منحصر به فرد این تاتامی ها باعث می شود که هر فردی به آن علاقه‌مند شود از جمله قابلیت شستشوی راحت این وسیله می باشد. تاتامی در اصفهان ضد آب می باشد و به آسانی آب به درون آن نفوذ پیدا نمی‌کند و خیلی سریع خشک می‌شود. در ابعاد، سایز و رنگ بندی های مختلف عرضه می گردد و همچنین شما می توانید این تصمیم‌ها را آموزشی انتخاب نمایید مثلا بر روی آن اعداد انگلیسی و فارسی هک کنید و یا عکس شخصیت های کارتون و فیلم ها و یا حیوانات و میوه‌ها.تاتامی در اصفهان عمر خوبی داشته و به سادگی هم نصب می شود.
پیشنهاد می‌شود برای خانه بازی خود برای سرگرمی بیشتر کودکان از اسباب بازی های زیاد و مختلفی استفاده کنید از جمله خانه مشاغل کودک، به راحتی کودکان را تا ساعت‌ها هم جذب می‌کنند مثل گل فروشی که با انواع گل‌ها و ظرف گل زیبا تزیین شده است، میز ابزار که با تعدادی از ابزارهای مورد استفاده بر روی میز مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای آنان اصلاً خطر و آسیب به دنبال ندارد و برای کودکان کنجکاو گزینه عالی به شما می آید، کافه کاپ کیک با کیک های زیبا و خوشمزه که چشم کودک را به طرف خود می‌کشاند،پمپ بنزین سوپر کمددار، دندانپزشکی، نانوایی، میوه فروشی از دیگر وسایل و مشاغل کودک به حساب می‌آیند که کودک را با آینده شغلی استعدادها و دنیای اجتماعی آشنا می‌کند. ماشین دیوانه نیز برای تجهیزات خانه بازی شما مناسب هستند که با کنترل هم فرمان می گیرد و چراغ های آن روشن شده و با صدای خود و حرکت‌های همه جهته که دارد کودک را جذب خود می‌کند.
تاب و سرسره abc که یکی از انواع تاب سرسره می باشد و بسیار مقاوم و کاربردی برای مکان شما می باشد و نمونه دیگر آن سرسره abc می باشد.
صندلی استار: شما حتما به یک میز و صندلی برای مرکز بازی خود نیاز دارید از نمونه‌های صندلی و میز های دوست داشتنی می توان صندلی استار را نام برد که از استانداردهای لازم و قابلیت‌های خوبی برخوردار می باشد پایه های این صندلی به صورت ضربدری ساخته شده است تا کودک حین استفاده از آن لق نخورد و تعادل خود را از دست ندهد از نمونه‌های دیگر میز صندلی می توان به میز صندلی چیکو، میز و صندلی لبخند، میز و صندلی وانیا اشاره کرد که هر یک زیبایی و قابلیت‌های خود را دارند. کجاوه دونفره زرافه: وسیله بازی خوبی برای کودکان هم سن و سال، هم وزن می باشد که دو نفر هم زمان به بازی مشغول شده و از بازی خود لذت می برند.
چرخ و فلک زرافه: بسیار زیبا و کاربردی می باشد ۴ تا صندلی با کمربند ایمنی که بر روی یک صفحه قرار گرفته اند و به صورت دستی می‌توان آن را چرخاند و اگر هم وسیله ایستاده باشد به عنوان تاب از آن ایستفاده کرد. همچنین چهار کودک همزمان می توانند از آن استفاده کنند. لگوفله ای که برای سرگرم کردن بچه ها و ساخت و سازهایشان به آن نیاز دارید.
قفسه: برای چیدن وسایل خانه بازی و مرتب کردن وسایل کودکان ضروری به شمار می‌آید که هر قفسه از آن را به یک کودک اختصاص می دهید تا وسایل خود را درون آن بگذارد. استخر توپ: برای کودکان هیجان زیادی به دنبال دارد که دوست دارند مدت زمان زیادی به بازی با این وسیله مشغول شوند و شما برای جذابیت بیشتر مکان خود و همچنین بالا بردن کیفیت خانه‌بازی خود حتما باید نمونه بزرگ آن را مثل استخر توپ توری داشته باشید.
الاکلنگ: یک بازی دو نفره که کودکان هم وزن بر روی آن نشسته و به بازی مشغول می‌شوند و بازی با این وسیله به این شکل می باشد که وقتی یک کودک وسیله و یا صندلی خود را با کمک پا زدن به زمین بالا میبرد،کودک دیگر به سمت زمین پایین می‌آید و برعکس.
تاب کودک آویز : این وسیله برای کودکان بسیار جذاب و پر شور می باشد که به سادگی از کنار آن نمی گذرند و همه ما معمولا از آن استفاده کرده‌ایم. تاب کودک آویز را با شکل ها و طرح های مختلف و زیبا می توانید تهیه کنید و با آویزان کردن چند تا از این تاب ها در محل خود مکان را بسیار زیبا و دلنشین کنید تا به سادگی کودکان جذب و عاشقِ خانه بازی شما شوند.
خلاصه: کودکان برای بازی کردن وقت گذراندن با اسباب بازی های مختلف معمولا خیلی ساده جذب خانه بازی ها می شوند و والدین برای آرام کردن و اجتماعی کردن کودک خود و کودکی کردن های فرزند خود آنها را معمولاً در مراکز آموزشی مهد کودک و خانه بازی ها می سپارند در این نوشته ما نمونه ای از بهترین وسایل خانه بازی را معرفی کردیم که شما برای مراکز خود به آنها نیاز پیدا می کنید از جمله: تاب سرسره، الاکلنگ، تاب کودک آویز، تاتامی در اصفهان، دیوارپوش، چمن مصنوعی،مشاغل کودک مثل پمپ بنزین، دندانپزشکی،میز ابزار، گل فروشی، کافه کاپ کیک، ماشین دیوانه، تاب کجاوه زرافه، چرخ و فلک طرح زرافه، استخر توپ و دیگر وسایل مورد نیاز برای یک خانه بازی مجهز و زیبا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *