مقالات

استخر توپ

استخر توپ و تنوع در تجهیزات بازی کودکان
با گذشت زمان و تغییر روند وشیوه زندگی برخی مسایل دیگر نیز پیرو همین گذر زمان دچار تغییراتی گشته و میتوان گفت که از این امر مستثنی نبوده و دچار تغییراتی گردیده اند ، که به طور مثال میتوانیم به متود آموزشی یا سرگرمی کودکان اشاره کنیم.
استخرتوپ کودکان نیز جز تجهیزات بازی برای کودکان میباشد که در سالیان اخیر جزیی از محیط های آموزشی و تفریحی کودکان گردیده و به این گونه فضاهای مرتبط با کودکان اضافه شده است.
فضای آموزشی کودکان میبایست که به صورتی جذاب و شاد و عدم تکراری بودن برای کودکان باشد ، چرا که کودکان نیز مانند افراد بزرگسال از یکنواختی بیزارند به خصوص وقتی که در یک محیط آموزشی قرار میگیرند میبایست که آموزش به گونه ای باشد که کودک از فضای آموزشی زده نشود و به نوعی میتوان گفت که ( آموزش کودکان میبایست که در خور با سن کودک و با تفریح و سرگرمی همراه باشد) تا برای کودک خسته کننده و کسالت آور نباشد.
محیط های آموزشی کودکان نظیر مهد یا آموزشگاه های کودک نسبت به سالیان گذشته تغییراتی قابل توجه چه در بحث آموزش و چه در بحث محیط آموزشی کرده اند ، به طور مثال مهد کودک ها نسبت به قبل برای کودکان تجهیزات بازی متنوعی مانند استخرتوپ ، تونل هزارپا و یا ترامپولین را تدارک میبینند که کودک در طی ساعاتی که در این محیط سپری میکند به نوعی آموزش را در کنار بازی و سرگرمی فراگیرد و اکثر آموزشگاه ها و مربیان آموزشی نیز ترجیح میدهند که برای سرگرمی کودکان وسایل تفریحی را تدارک ببینند که کودک در حین بازی فعالیت جسمی نیز داشته باشد.
استخرتوپ از تجهیزات بازی کودکان میباشد که برای کودک هم سرگرمی ، هیجان و تحرک را هم زمان با هم به ارمغان می آورد ، زیرا وقتی که کودک در بین تعداد زیادی توپ استخری قرار میگیرد به نوعی تحریک به فعالیت و جست و خیز در بین توپ های رنگی کوچک میشود و چه برسد به زمانی که با گروه دوستان خود در این استخرتوپ قرار میگیرد!
استخرتوپ بسته به فضای استفاده در چندین مدل و طرح قابل عرضه میباشد که از مهمترین آن ها میتوان به استخر توپ نرده ای ، استخر توپ شادی ، استخر توپ خرسی ، استخر توپ بادی و … اشاره کنیم.
استخر توپ پلی اتیلن که در بالا به برخی مدل های آن اشاره کردیم نمونه ای از استخر توپ میباشد که بیشتر جهت مراکز آموزشی کودک و یا در منزل در نظر گرفته میشود . این مدل استخر توپ قابلیت مونتاژ و جابه جایی آسانی داشته و برای رد سنی 2 تا7سال مناسب است و در صورت نیاز اگر بخواهیم میتوانیم به دیواره های آن
دیواره بیشتری اضافه کنیم و تعداد بیشتری کودک در آن مشغول بازی و سرگرم شوند.
استخر توپ بادی که در دو نوع خانگی و بزرگ وجود دارد نسب به استخر توپ پلی اتیلن جنس ظریفتری داشته و به خصوص در مدل های کوچک و خانگی میتوان گفت که ظرافت دارند و در موقع بازی کودک در آن باید مراقب باشیم که کودک جسم نوک تیزی مانند مداد یا چیز دیگری را در آن فرو نکند.
استخر توپ بادی بزرگ نسبت به مدل های خانگی استحکام بالاتری داشته و به وسیله ی یک دستگاه دمنده باد میشوند و بیشتر جهت مراکز بازی کودکان نظیر خانه بازی و شهربازی های سرپوشیده مورد استفاده قرار میگیرند.
استخرتوپ شادی در بین مدل های استخر توپ پلی اتیلن فروش نسبت بهتری داشته ودلیل این امر نیز طرح متنوع و جذاب این مدل میباشد.
جهت یک استخر توپ خرسی یا استخر توپ نرده ای که از6 ضلع تشکیل شده است در حدود2500تا3000عدد توپ استخری با قطر7سانت نیاز میباشد و شما بسته به سلیقه و انتخاب خود میتوانید تعداد کمتری توپ استخری یا سایز های دیگری از این توپ کوچک رنگی را درون استخر قرار دهید.
در مجموع تجهیزات بازی کودکان در مهد و محیط های آموزشی نسبت به قبل تغییراتی پیدا کرده اند که از بارزترین این تغییرات میتوان به نوع تجهیزات بازی و کارایی این تجهیزات برای رده سنی کودکان اشاره نمود .


از مهمترین نکات در انتخاب تجهیزات سرگرمی کودکان برای این گونه محیط ها میتوان به این نکات توجه کرد که

1- اسباب بازی ها ترجیحا به صورتی باشند که به صورت گروهی مورد استفاده قرار گیرند ، مانند یک استخر توپ که کودکان بتوانند به صورت گروهی در آن مشغول بازی و سرگرم شوند تا بتوانند در حین بازی به نوعی مهارت های اجتماعی را فراگرفته و در خود تقویت کنند و یا اینکه مفاهیمی چون شکست یا پیروزی را به نوعی فراگیرند.

2- تجهیزات بازی کودکان دارای ایمنی بوده که در حین استفاده کودکان برای این رده سنی خطری را به همراه نداشته باشند به طور مثال استخرتوپ شادی دارای بست هایی ایمن و با کیفیت میباشد که در صورت برخورد کودک با دیواره ها ، خطری نظیر شکستن و یا جدا شدن دیواره از هم وجود ندارد و یا در مجموع استخرهای توپ پلی اتیلنی به دلیل طراحی و تولید از جنس پلی اتیلن برای کودکان مشکل ساز نبوده و با خیالی آسوده میتوان کودکان را در این استخر پُر از توپ های رنگی کوچک قرار داد

3- تجهیزات به نوعی باشند که کودک سرگرمی را همراه با فعالیت و صرف انرژی انجام دهد تا هم از انرژی اضافی وی کاسته شود و هم به نوعی خیلی ساده بگوییم کودک تنبل و یکجا نشین نبوده و فعال باشد.
نکته ی پایانی اینکه پس از انتخاب و خرید این گونه تجهیزات برای محیط های مرتبط با کودکان ، اطراف این وسایل بازی کودک نظیر استخرتوپ یا تونل هزارپا را میتوان با کفپوش تاتامی ایمن سازی کرد تا کودک در حین بازی و سرگرمی دچار آسیبی نگردد.

اگر میخواهید درباره مشخصات و خرید استخر توپ بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید.

اگر میخواهید درباره مشخصات و خرید تونل هزارپا بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید.

اگر میخواهید درباره مشخصات و خرید کفپوش تاتامی بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *