مقالات

استخر توپ کودکان

 استخر توپ یکی از مهیج ترین وسایل بازی و سرگرمی کودکان در مهد کودک ها و شهر بازی ها می باشد که معمولاً در ابعاد کوچک آن را هم می‌توان تهیه کرد و در منزل به راحتی نصب کرد و در اختیار کودک قرار داد. امروزه به دلیل شیوه های زندگی مدرن و وجود خانه های آپارتمانی فرصت بازی کودکان و بازیهای کودکانه با یکدیگر بسیار محدود شده و این روند باعث تضعیف روحیه لطیف کودکان می‌شود و همینطور تاثیرات نامطلوبی بر عملکرد های روحی و جسمی کودکان در آینده نیز دارد اما امروزه با وجود مراکز مهد کودک و وسایل بازی و سرگرمی و آموزشی این مشکل به خوبی حل شده است و بعضی از والدین که حساسیت بیشتری نسبت به این موضوع دارند اقدام به خرید سرسره و تاب و استخر توپ با ابعاد کوچک و مناسب برای کودک خود در منزل کردند. اگر موسسه یک مهدکودک می باشید پیشنهاد می کنیم که حتما یکی از استخر توپ را در مهد کودک قرار دهید در غیر این صورت به سادگی از دور رقابت با رقیبان خود کنار زده خواهید شد.

استخر توپ توری بزرگ برای مهد کودک ها مناسب می باشد. ابعاد بزرگ و وجود توپ های بیشتر ایمنی این محصول را بالاتر برده است. این محصول دارای دو سرسره بازی بزرگ می باشد که به دلخواه می توان آن را کنار استخر توپ خود نصب کرد و جذابیت آن را بالاتر هم برد. معمولاً مهدکودک ها کنار استخر های توپ خود از تونل و یا سرسره و پله استفاده کرده و بچه‌ها از پله بالا رفته و توسط سرسره درون توده ها قرار می‌گیرند. وجود چنین کارهای جذابیت بازی کودکانه را بالاتر برده و باعث لذت و شادی بیشتری درون آنها می‌شود چرا که معمولاً کودکان دوست دارند هین بازی از راه رو های جذاب و پر پیچ و خم استفاده کنند. همچنین برای امنیت بیشتر استخر توپی خود می توان از تاتامی دورتادور آن استفاده کرد و با خیال آسوده مشغول فعالیت شد.

 استخر توپ بسته به نوع انتخاب، ابعاد و شکل وسایل جانبی  آن قیمت متفاوتی نیز دارد. بعضی از این استخرها تونل و سرسره و پله داشته که این باعث بالا رفتن قیمت آن می‌شود. برای یک استخر خوب که کارآیی راضی کننده هم داشته باشد یک استخر توپ  کامل می‌تواند بیشتر مفید باشد چرا که به دلیل برخورد زیاد کودکان با استخر تو خیلی زود خراب شده و فرسوده می‌شود البته باید توجه داشت که خیلی از استخرهای توپ با قیمت های پایین به دلیل استفاده خوب و مناسب نسبت به استخرهای توپ گرانقیمت عمر بیشتری هم داشته اند. پیشنهاد می‌شود که برای طولانی تر کردن و استفاده بیشتر از استخر توپ هر چند وقت یکبار آن را تمیز کنید چرا که جرم و گرد و خاک باعث پوسیدگی آن می شود و پلاستیک معمولاً اگر زود تمیز نشود جرم تمام آن را فرا گرفته و باعث از بین رفتن آن می شود. همچنین برای استفاده و ماندگاری بیشتر استخر توپ پیشنهاد می شود آن را با شرایط سنی کودکان انتخاب کنید و اگر رده سنی کودکان ۵ تا ۷ سال می باشد بهتر است از توپ های پلاستیکی مقاوم استفاده کنید و گرنه خیلی زود از بین می روند. جنس بدنه استخر توپ بهتر است پلی اتیلن یا ام دی اف باشد تا هنگام برخورد های زیادی که با آن می شود دچار فرسودگی نشود.

 استخر توپ شستشوی آسان داشته و با شوینده های خانگی به جز سفید کننده ها می توان آن را تمیز کرد.

استخر توپ، علاوه بر بازی و سرگرمی  فواید بسیار زیادی نیز دارند. مثل مربیان معمولا 10 رنگی متفاوت درون استخر توپ قرار داده و از کودکان می خواهند که آن را پیدا کنند. و این عمل باعث قوی شدن قدرت بصری کودکان و توجه بیشتر آنها می‌شود. و یا با قرار دادن پازل هایی که روی آنها نوشته های هک شده و یا تجهیزات بازی دیگر در درون استخر توپ و یا تونل از بچه ها می خواهند آنها را پیدا کرده و کنار هم قرار دهند. برای افزایش علاقه کودک می توان برای آنها پاداش نیز در نظر گرفت.

 استخر توپ برای تعادل و راه رفتن سریعتر کودکان نیز پیشنهاد می‌شود. بعضی از کودکان دیرتر از هم سن و سال های خود راه می افتند، استخر توپ به آنها کمک می‌کند تا با تلاش تعادل خود را حفظ کرده و با راه رفتن روی توپ‌های بادی به تعادل بیشتری دست پیدا کنند. پزشکان معمولاً به دلیل تفریحی و امنیتی استخر توپ آن را به والدین برای راه رفتن زودتر کودکانشان پیشنهاد می‌کنند.

استخر توپ باعث تقویت عضلات بدن نیز می شود کودکان نیاز به بازی دارند و در روز باید وقت زیادی را به جنب و جوش و بازدی بگذرانند و ضربان قلب خود را طی فعالیت بالا ببرند استخر توپ با جنب و جوش کودکان این عمل را به خوبی باعث می‌شود و بالا رفتن ضربان قلب کودک به میزان ۶۰ بار در دقیقه باعث بهتر شدن ظرفیت هوازی و بهتر شدن کارایی عضلات قلب آنها می‌شود. و یا از آنها بخواهیم توپ ها را در سبد بسکتبال پرتاب کنند که این کار به مرور باعث تقویت عضلات دست مچ و کتف می شود.

 خلاصه استخر توپ یک محصول جذاب و بسیار مناسب برای کودکان است که باعث جنب و جوش های آنها می‌شود و با امنیت و ایمنی که دارند خیال صاحبان مشاغلی که با کودک سرو کارداراند و یا والدین را آسوده کرده است. استخر تو مزایای بسیار زیادی هم  مثل بازی، آموزش، تقویت عضلات، رفع افسردگی و تقویت تعادل و قدرت بصری دارد این محصول با وجود رنگ های متنوع ابعاد و قابلیت های منحصر به فرد استفاده از آن را در شهربازی ها مهدکودک‌ها و یا خانه امکان‌پذیر کرده و بسته به نیاز خود می توانیم آن را انتخاب کنیم .

برای بالا بردن زیبایی جذابیت شادابی مکان هایی که با کودک سر و کار دارند استخر توپ یکی از محصولات بسیار مهم در انتخاب ما می باشد.

اگر میخواهید درباره مشخصات و خرید استخر توپ بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید.

اگر میخواهید درباره استخر توپ بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *