مقالات

نقش مهد کودک و تجهیزات آن بر کودکان

نقش مهد کودک ها را اگر در یک نظر بخواهیم برسی کنیم می توان از عمده آن به آموزش و یادگیری کودکان اشاره کرد. که البته بیشتر آن معمولا در قالب بازی و اسباب بازیها خلاصه می شود چرا که در این سنین کودکان علاقه زیادی به بازی کردن نشان داده و کمتر جذب مسائل آموزشی می شوند.

انتظار والدین از نقش مهدکودک ها:

والدین فرزندان خود را با انتظارات زیادی به مهد کودک ها و یا خانه بازی ها می سپارند که از جمله آن یاد گیری و آموزش فرزندشان می باشد. از دیگر مسائلی که می توان به آن اشاره کرد وقت گزارانی با هم سنو سال هایشان می باشد و همچنین به تکاپو واداشتن آنان به بازی و تحرک به دلیل نداشتن فضای مناب جهت وقت گزراندن و بازی کردن کودکان.

 

 

تأثیر اسباب بازی ها در ایفای نقش مهد کودک ها:

باوجود اسباب بازی ها مهد کودک ها می توانند کودکان را جذب مکان خود کرده و همچنین یا انواع این وسایل کودکان را به اشکال مختلفی به یادگیری و اموزش های ابتدایی ترقیب نمایند.
اسباب بازی هایی مثل سرسره موزی که خود به تنهایی یک بازی بسیار دوست داشتنی برای کودکان به حساب می آید که به سادگی کودکان از کنار آن نمی گذرند. شیب ملایم آن لذت بازی را چند برابر می کند.
سرسره موزی از جنس پلی اتیلن می باشد و از عمر بالایی برخوردار است و مقاومت آن نصبت به دیگر مدل های سرسره بیشتر می باشد. رنگ جذاب آن و طراحی شیکی که دارد نمای مکان شما را به کلی عوض می کند. و یا می تپانید به دلخواه خود از تاب سرسره دلفین استفاده کنید که یک پکیح کامل به شمار می آید. رنگ آن بسیار خاص و طراحی یه شکل یک دلفین دارد. از پله های استانداردی برخوردار است و یک سید جهت بازی بسکتبال کنار آن قرار داده شده است.
تاب سرسره دلفین دارای دوتا دسته محافظ در کنار سرسره بوده و جنس آن از پلی اتیلن دی باشد.

چند وسیله که در نقش مهدکودک ضروری به حساب می آیند:

تاتامی در اصفهان: این کفپوش را در رنگ ها، ابعاد و زخامت گوناگون می توانید خریداری کنید.
نصب بسیار زاحتی دارد و به راحتی در هم قفل شده و بر روی زمین نصب دی شوند. قابل شست و شو بوده و آب در آن نفوظ پیذا نمی کند به همسن دلیل خیلی زود هم خشک می شود. به دلیل منعطف بودن مانع آسیب جدی در کودکان می شود.

دیوار پوش: این دیوار پوش ها را جهت پوشاندن دیواره ها و ستون ها استفاده می کنند تا هنگام بر خورد های ناگهانی از آسیب نای جدی جلو گیری شود. جهت استاندارد کردن مکان حتما به این وسیله نیاز پیدا می کنید.

لگو فله ای در مهد کودک:

لگو ها از دسته بازی های فکری می باشند که قدرت تفکر، تخیل و قدرت بصری را در کودکان افزایش می دهند. دا ای رنگ بندی گرم و شادی است و می تواند کودکان را دور هم جمع کند. به دلیل اینکه یک بازی فکری جذابی می باشد در نقش مهد کودک ها جهت سرگرم کردن کودکان بسیار تأثیر گذار می باشند.

صندلی استار: وجود میز و صندلی در مهد کودک ها و خانه بازی ها ضروری بوده و برای انجام تکالیف و یا نقاشی کشیدن و انجام بازی های فکری کودک به آن نیاز پیدا می کند.
از نمونه های مقاوم و با کیفیت میز و صندلی استار می باشد که تحمل وزن یک فرد بزرگسال را نیز دارد.
دارای تنوع رنگ بوده و قابل حمل و جابه جایی می باشد. جنس آن از پلی اتیلن، قابل شست و شو و عمر بالایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *